У Севастополі сьогодні проходять заходи до Дня військово-морського флоту Російської Федерації. Заходи розпочалися о 09.00 урочистим підйомом військово-морського прапора РФ, який після цього було приспущено у зв’язку із жалобою, оголошеною в Україні за загиблими гірниками на шахтах Луганської та Донецької областей.
Потім в акваторії Севастопольської бухти відбувся обхід командувачем Чорноморського флоту РФ контр-адміралом Олександром Федотенковим строю кораблів, що вишикувалися в одну лінію в бухті.
Разом із першим заступником командувача ВМС Збройних сил України віце-адміралом Сергієм Єлісеєвим він привітав екіпажі кораблів, в тому числі екіпаж великого десантного корабля «Костянтин Ольшанський» ВМС України, що також бере участь у заходах.
З 10.00 до 11.00 у Севастопольській бухті відбувається демонстрація бойових можливостей кораблів російського флоту, яка передбачає, зокрема, проходження кораблів, висадку бронетранспортерів великого десантного корабля, морський бій з надводним кораблем противника тощо (театралізовану виставу «Тридцять три богатиря» відмінено).
Не пропустіть найважливіше Додайте ZAXID.NET у вибрані в Google ДодатиНа оглядовій трибуні були присутні глава Адміністрації Президента України Сергій Льовочкін, глава АП Росії Сергій Наришкін, командувач ВМС ЗСУ адмірал Віктор Максимов, керівництво Севастополя, шефські делегації з регіонів Росії.
Командувач ЧФ РФ перед початком параду кораблів, звертаючись до присутніх на трибунах глядачів, зазначив, що у зв’язку з трагедіями на шахтах в Луганській і Донецькій областях і оголошеним Днем жалоби в Україні прийнято рішення скасувати святкові заходи, присвячені Дню ВМФ РФ.
За його словами, сьогодні на кораблях ЧФ РФ приспущені військово-морські прапори, а у Севастопольській бухті замість військово-спортивного свята відбувається демонстрація бойових можливостей ЧФ РФ.
За словами контр-адмірала, російські військові моряки разом з українським народом глибоко сумують за загиблими шахтарями.
Після цього було оголошено хвилину мовчання, потім прозвучали державні гімни України і Росії.
З програми святкування Дня ВМФ РФ вилучені також концерти, святковий артилерійський салют і феєрверк.
На кораблях українських ВМС сьогодні також приспущені прапори, форма одягу українських моряків повсякденна.