У Шевченківському гаї влаштували криваві лицарські бої

7 серпня

Середньовічна зброя, лати та лицарі. У музеї народної архітектури i побуту у Львові iмені Климентія Шептицького відбувся перший фестиваль середньовіччя «Воїни епох». Спеціально для фесту на співочому полі збили так зване ристалище для видовищних поєдинків найкращих українських реконструкторів середньовічного бою. Турнір організувало об’єднання клубів «Ayna Bera» під егідою Всеукраїнської федерації середньовічного бою.

Реконструктору Тарасові із Києва добряче дісталось під час масових боїв. Лицар змиває водою кров, але на суперників не тримає зла. Каже, сам винен, що пропустив удари в голову. Тут в бій ідуть мечі, алебарди та сокири. Все це репліки середньовічної холодної зброї. Увесь обладунок реконструктора може коштувати до 5 тисяч доларів.

«Частково я робив його сам. Обладунок ‒ це середина 14 століття, Європа. Складається з латних ніг, коліна, гомілка і бригантини», ‒ розповідає про свій обладунок столичний реконструктор Тарас Грицюк.

Середньовічний бій минулоріч визнали неолімпійським національним видом спорту. Завдання лицарів ‒ покласти на землю супротивників. У цьому спорті є й дівчата. Змагаються майже на рівних з чоловіками.

«Я для себе дуже довго шукала якийсь вид спорту. На айкідо не було часу, з танцями також не склалось. А на цьому середньовічному бої зорі зійшлись і вау», ‒ захоплено розповіла реконструкторка Надія Лупенко.

У Львові фестиваль такого формату провели вперше. Прибули чемпіони України, Європи та призери чемпіонатів світу.

«Загалом в нас представлені бійці з 10 регіонів України. В основному це Західна Україна. Також представлена центральна Україна, Суми, Черкаси, Київ. Загальна кількість бійців близько 80», ‒ розповів у коментарі журналістам ZAXID.NET співорганізатор фестивалю «Воїни епох» Сергій Ващук.

Також організатори фесту підготували активну розважальну програму і для юних шукачів пригод у середньовічному стилі. Безкоштовні локації: арчері таґ; спортивний меч та стрільба із лука.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Верховна Рада призначила до ЦВК 14 нових членів
СБУ проводить обшуки в компанії «ПБС» та у ресторанах на Буковелі
Група праворадикалів захопила палац культури у Львові, щоб зірвати неіснуючі «фашистські заходи»
У Львові 71 будинок залишився без гарячої води
Петицію про будівництво сміттєпереробного заводу у Львові підтримав лише 31 депутат міськради
Верховна Рада підтримала поправки до Конституції щодо євроатлантичного курсу України
Львівська міськрада погодила договір про створення LEM Station на території старого депо
Медики назвали заклади, в яких мешканці Львівщини інфікувалися гепатитами В і С
До акції «Велосипедом на роботу» долучилася понад сотня львів'ян
Wizz Air вдвічі збільшить частоту виконання рейсів зі Львова до Гданська