Центральну алею та прилеглі доріжки музею народної архітектури і побуту «Шевченківський гай» замостять бруківкою з вулиць Львова. Сьогодні, 14 вересня, виконавчий комітет Львівської міськради прийняв рішення передати 1400 кв.м бруківки на баланс музею.
За словами директора музею народної архітектури і побуту Романа Назаровеця, асфальтні доріжки у «Шевченківському гаю» були в занедбаному стані. Тим більше дослідження, яке провели серед відвідувачів музею, підтвердило, що нагальне питання – саме відновлення покриття доріжок.
«Провели науково-технічну раду і вирішили як найкраще для музею робити центральну алею і доріжки. Було ухвалено рішення, що це має бути або камінь, або грубокол, щоб це було автентично, як колись робили в старих селах чи містах», – зазначив Роман Назаровець.
У міській раді розповіли, це один з багатьох об’єктів, на який вирішили віддати частину міських запасів бруківки. Після реконструкції доріг у спецфонді залишається чимало каміння, але фактично кожна бруківка заактована.
«Її обраховують, інвентаризують і передається вона на зберігання в якесь з наших шляхо-ремонтних підприємств. Ми максимально стараємося, щоб це все було зроблено відповідно до встановленого порядку», – пояснив в. о. начальника управління інженерного господарства Львова Андрій Мончак.
Така практика в місті діє вже не перший рік. Наприклад, бруківкою з вулиці Стрийської перемостили частину проспекту Свободи та вулицю Куліша.
Тим часом у соцмережах зчинився маленький скандал. Бруківка, мовляв, йде «наліво», відтак бруківки не вистачить, щоб замостити проспект Свободи. Серед претензій – і те, що камінь кладуть не за технологією і лишають багато місця між брилами. Однак львів’яни не в онлайні, а ті, які ходять повз гори бруківки та на свої очі бачать ремонтні роботи, – ніякої катастрофи не зауважують. Насправді ж частину каменю таки відвантажили із центру Львова – до Шевченківського гаю.