Для багатьох стало традицією їздити до Львова на Великодні свята, бо саме тут можна відчути атмосферу давніх українських традицій і галицьку гостинність. У Шевченківському гаю львів’яни і гості міста водили гаївки з ТМ «Молокія». Діти і дорослі танцювали, співали, брали участь у конкурсах і майстер-класах.
20 квітня на Великдень наймолодші водили і співали гаївки. Традиційно на Галичині гаївки розпочали із «Кривого танцю». Також, звичайно, співали «Подоляночку», «Грушечку». Вивчити гаївки діткам допомагали аніматори.
«Слова давніх гаївок намагалися адаптувати до сучасності, щоб вони могли вивчити з першого разу, бо потрібно було повторювати за аніматорами», - розповіла ведуча свята Лана Квітнева.
Для наймолодших організували різні конкурси. Вони передавали писанки на ложці, розповідали про свої мрії, співали, танцювали, перелічували, що потрібно, аби спекти паску, шукали у траві чотирилисник, що зображений на логотипі ТМ «Молокія», пили на швидкість молоко. Переможці конкурсів отримали призи від ТМ «Молокія».
Навіть дощ першого дня не розігнав дітей. Вони охоче водили гаївки під дощем і співали разом з аніматорами.
Наступного дня – на Обливаний понеділок гаївки водили уже старші. Усім гостям розповіли про різні традиції цього дня в різних районах Львівщини, України, а також інших країн світу. Звичайно, цього дня також було безліч конкурсів та призів від ТМ «Молокія».
Щогодини проводився танцювальний флеш-моб. Всі співали, мабуть, найвідомішу гаївку «Подоляночку». Але, щоб було цікавіше, слова змінювали. До прикладу, коли Подоляночкою була студентка, гаївка звучала по-іншому: «Десь тут вчилась Подоляночка, десь тут вчилась молодесенька. Тут вона жила,і книжки читала. Гуляти не стала, бо часу не мала».
«Враження чудові, а діти просто у захваті. Нам дуже сподобалося, будемо радити приїжджати сюди своїм знайомим, друзям і з Донецька і з Луганської області», - розповіла Олена з Броварів, яка прийшла на гаївки до Шевченківського гаю.
Також всі гості свята змогли побачити показові виступи козаків з бойового гопака. Дівчата із фольк-гурту «Марвінок» провели для усіх майстер-клас з народних танців, а завершився другий день свята виступом гурту «Перекоти Поле».