У Шевченківському гаю у Львові облаштували 19 інтерактивних хатин

20:31, 7 серпня 2015

У львівському Музеї народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» відвідувачі мають нагоду навчитися різних ремесел. Тут діє 19 локацій, де можна навчитись грати на музичних інструментах, випікати хліб, а також виготовляти домашнє масло за давньою технологією.

«Щоб зробити домашнє масло, треба домашню сметану. Не таку, як з магазину, а таку, як на базарі. Ну і так 2 літри сметани, наприклад, наливаю в ту старовинну ступку і потрібно товкти так до півгодини», – розповіла про технологію працівниця музею Зеновія Клепер.

Щойно відреставрований експонат у музеї – колиба. У ній відтепер варять запашні трав’яні чаї і пригощають ними відвідувачів.

«Маємо невеликий лікарський, аптекарський городик, на якому вже понад 42 види рослин, якими лікувалися наші предки, які вживали, аби голова їм не боліла вранці, аби їм добрі думки до серця йшли, аби просто смачненьким чаєм взимку погрітися, якими мили голову дівчата, щоб хлопці любили, які й хлопці пили, щоб до них дівчата моргали», – додала працівник музею Оксана.

Також є колиба, де навчають повстанського побуту. Тут діє вишкільний повстанський табір, вчать стріляти і малих, і дорослих.

«Звичайно, для маленьких дітей є рогатки, самостріли, а для старших – вже є пневматична зброя. Тому фактично ми вчимо всіх базових навиків», – зазначив працівник Шевченківського гаю Олег.

Повстанська колиба така, як будували у лісах 1943-44 року. Тоді ще не було популярних криївок, адже тоді важливіше було армію навчити, ніж сховати.

Загалом у гаю таких «інтерактивних» хатин аж 19. Та ідей ще чимало. До прикладу, хочуть відремонтувати водяний млин, аби можна було молоти зерно на борошно.

«Ще зараз реставруємо закарпатську хату. Сніпками з жита облаштовуємо дах і там ми плануємо зробити пічку-сушку, щоб сушити яблука, грушки і робити справжню сушку, щоб можна було її попробувати», – поділився планами директор музею народної архітектури та побуту Роман Назаровець.

За цей рік у Шевченківському гаю вже відреставрували 6 об’єктів. Також тут новосілля у нових мешканців – пари лелек та лебедів.