У школах Хмельницького припинять вивчати російську мову

Міськрада Хмельницького виключила зі шкільної програми міських шкіл вивчення російської мови

17:43, 13 жовтня 2017

Хмельницька міськрада ухвалила рішення виключити зі шкільної програми міських шкіл вивчення російської мови. Про це повідомляє прес-служба міської організації ВО «Свобода» з посиланням на мера обласного центру Олександра Симчишина.

«Далі ми беремося за факультативи. Прошу розуміння й підтримки, бо одномоментно виправити ситуацію неможливо», – цитує міського голову Хмельницького прес-служба парторганізації в п'ятницю, 13 жовтня.

За словами директора департаменту освіти Хмельницької міської ради Романа Миколаїва, відповідне рішення було прийнято на підставі звернень батьків учнів та громадських об'єднань, повідомляє «Українська правда».

«Підтверджую вам, що нашою позицією була відмова у загальноосвітніх навчальних закладах Хмельницького від вивчення російської. Дійсно, це була позиція міського голови, але ми це здійснили, коли було бажання на те батьків, і коли вони підтвердили це відповідними заявами», – заявив він.

Директор департаменту освіти також додав, що російська мову можуть повернути в шкільну програму, якщо цього захочуть батьки.

«Звісно. І не тільки російську. Можливо, хтось захоче вивчати ромську, угорську, то вони можуть писати таке звернення. І за наявності відповідних кадрів та не менше, ніж 12 заяв від учнів, ці заяви будуть задоволені. У принципі у нас є факультативи з російської мови. Хоча ми вважаємо, що і з ними треба закінчувати», – повідомив очільник департаменту.

Миколаїв переконаний, що скасування російської мови не утискає права учнів, а «навпаки допомагає державі Україна утвердитись і уникнути розхитувань, які відбуваються саме завдяки російській мові».

Очікується, що відповідне рішення набуде чинності з понеділка, 16 жовтня. Зазначимо, що відкриття і закриття класів та шкіл перебуває в компетенції місцевої влади.

Нагадаємо, нещодавно вибухнув міжнародний скандал навколо ухваленого в Україні закону «Про освіту». У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість через норми цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України. Закон передбачає, що діти, які підуть у школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі – перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою.

Документ засудила і розкритикувала Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ).