У Силах реагування НАТО побільшає українських спецпризначенців

16:00, 12 лютого 2021

До Сил реагування НАТО вступить ще один підрозділ Сил спеціальних операцій Збройних сил України. Зараз він готується до проходження оцінювання першого рівня, повідомила прес-служба Командування ССО.

За правилами НАТО, кандидатів у Сили реагування оцінюють саме під час міжнародних заходів підготовки. З цією метою влітку 2021-го в Україні відбудуться багатонаціональні навчання Silver Saber-21. Окрім українського підрозділу ССО, участь у них також візьмуть польські партнери.

Вже нині в Україні перебуває делегація командування польських Сил спецоперацій, чиї представники є менторами українського підрозділу. Вони взяли участь у конференції з організації і проведення навчань Silver Saber-21.

Також очікується, що участь у навчаннях візьмуть і представники США.

«Silver Saber-21 є першим із двох етапів оцінювання підрозділу ССО України представниками НАТО. За умови вдалого складання іспитів міжнародним партнерам, іще одна частина українських SOF стане до бойового чергування у складі Сил реагування НАТО у 2022 році», – сказано у повідомленні.

Як нагадали в командуванні, у 2020 році один із підрозділів Сил спеціальних операцій ЗСУ вже отримав оцінку «боєготова» від представників Альянсу. А Україна стала першою країною, чий підрозділ ССО увійшов до Сил реагування НАТО без членства у Північноатлантичному альянсі.

Що таке Сили реагування НАТО

Сили реагування НАТО (NATO Response Force - NRF) були створені країнами-членами Північноатлантичного альянсу у 2002 році і замінили Союзне командування Європи мобільними силами. До NRF входять сухопутні війська, підрозділи спеціального призначення, повітряних, морських сил. Вони перебувають у постійній бойовій готовності і залучаються протягом 5 днів до операцій з реагування на кризові ситуації по всьому світу. Під час військових конфліктів Сили реагування НАТО мають стримувати ворожі сили до прибуття основного угруповання протягом 30 днів.