Екологи нарахували ₴4,8 млн збитків від стихійного сміттєзвалища у Сколе

28 серпня

У Сколе державні екоінспектори наприкінці липня виявили несанкціоноване сміттєзвалище, площею 4 тис. м2, поблизу річки Опір та несанкціонований скид стічних вод у потічок, що впадає у цю річку. За підсумками аналізу відібраних проб ґрунту та стічних вод, екологи нарахували збитки за забруднення земель у 4,77 млн грн.

Екологи встановили, що перевищення вмісту забруднюючих речовин у пробі ґрунту, відібраній біля стихійного сміттєзвалища, становить у перерахунку на азот амонійний 1,4 рази, а вміст рухомих форм фосфору вищий за норму у 3 рази. Про це повідомила Державна екоінспекція у Львівській області.

Біля ріки Опір у Сколе виявили стихіне сміттєзвалище, площею 4 тис. м2

Вода у потічку, за висновком інспекторів такою, як у каналізації. У самій річці Опір, за 200 м нижче від місця впадіння потічка, екологи також виявили збільшення концентрації забруднюючих речовин та помітне зниження розчиненого кисню, що згудно впливає на місцеву фауну.

У держекоінспекції повідомили, що за підсумками перевірки, проведеної 27 липня, надіслали комунальному підприємству «Сколівське ЖКП» вимогу ліквідувати несанкціоноване сміттєзвалище, а у Сколівську міську раду вимогу ліквідувати витік нечистот у річку. Разом із цим екологи звернулися у Сколівське відділення поліції з вимогою встановити власника несанкціонованих відходів. Тепер матеріали щодо нарахованих збитків передали у поліцію для забезпечення їх відшкодування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Чемпіон світу з кульової стрільби допоміг львівським патрульним затримати порушника
«Нова українська школа»
Винуватець смертельної ДТП втік з лікарні у Львові
Головні новини Львова за 24 вересня
Петицію про заборону телеканалів «112 Україна» та «NewsOne» підтримали понад 14 тис. українців
«Міс Україна-2018» позбавили титулу. Виявилося, що вона місіс
Революція з людським обличчям
«Людині треба землі не так багато: два метри довжини і півтора метра ширини!», – Олег Синютка
Богатир Олексій Новіков встановив рекорд України на Lviv Fitness Weekend
«Національний корпус» відмежувався від нападу на анархістів у Львові