Очільниця комітету Верховної Ради з питань соціальної політики Галина Третьякова вважає неминучим підвищення пенсійного віку в Україні. Про це вона сказала в інтерв'ю «Економічній правді».
«Підвищення пенсійного віку – неминучий процес. Є дослідження Світового банку. У ньому йдеться про те, що в 2030 році при параметрах нинішньої солідарної системи у нас пенсію за формулою отримуватимуть 40% громадян. Всі інші будуть отримувати мінімальну пенсію», – зазначила Третьякова.
На її думку, однією з помилок було включення до солідарної системи фізосіб-підприємців, які «платять близько 800 грн єдиного податку, а претендують на 1600 грн мінімальної пенсії».
«Наші діти будуть платити податків більше, щоб утримувати тих, хто платить податків менше. Не потрібно було ФОП вводити в систему пенсійного забезпечення. Це можна було робити через 10-20 років. У ЄС почали включати самозайнятих в пенсійну систему з 2000-х років, коли стали багатшими», – розповіла Третьякова.
За її оцінками, якщо залишити ситуацію, як є, то поступово, «не в часи нашого президента», ситуація буде погіршуватися.
«Або ми будемо сідати на плечі платників податків, або зараз робимо накопичувальну систему і вирівнюємо ситуацію. Вирівняти солідарний рівень ми можемо тільки шляхом збільшення пенсійного віку. Наприклад, Японія говорить про 72 роки», – сказала Третьякова.
Зараз в Україні 11,3 млн пенсіонерів.
За її словами, президент Володимир Зеленський проти підвищення пенсійного віку. При цьому раніше він анонсував великий ріст пенсій.
До слова, в жовтні 2017 року Україна провела пенсійну реформу, яка передбачає підвищення страхового стажу для виходу на пенсію до 25 років в 2018 році і щорічне поступове підвищення до 35 років до 2028 року.