У вівторок, 10 травня, суд у справі «діамантових прокурорів» почав розгляд по суті. Головний свідок обвинувачення, народний депутат В’ячеслав Константіновський підтвердив у суді надані раніше Генеральній прокуратурі відомості про те, що представники прокуратури вимагали хабарі від фірми, яка видобуває пісок на Київщині. Про це повідомила ЛІГА.net.
Так, згідно зі свідченнями Константіновського, у 2015 році до нього звернувся представник підприємства з видобутку піску із проханням захистити їхні інтереси, оскільки «Гідроенергоресурс» намагалися захопити невідомі, при цьому вимагаючи значну суму.
За словами Константіновського, незабаром він прибув на підприємство і побачив там людей у балаклаві, які нібито визнали, що їх дії координують представники прокуратури.
Нардеп додав, що надіслав запит на ім’я тодішнього заступника генпрокурора Давида Сакварелідзе. ГПУ відкрила кримінальне провадження і почала розслідування.
Другий свідок, юрист ТОВ «Гідроенергоресурс» Олександр Кириленко, у свою чергу заявив, що у керівництва підприємства представники прокуратури через посередника вимагав $200 тис., щоб «питання було зняте на рівні обласної та Генеральної прокуратур».
На суд прибули також колишні заступники генерального прокурора Віталій Касько і Давид Сакварелідзе.
«Ця справа є знаковою, оскільки вперше прокурор такого рівня притягується до відповідальності. Це справа демонструє рівень корупції, що існувала в прокуратурі до Пшонки, під час і після Пшонки», – сказав журналістам Касько.
Наступне засідання у цій справі призначене на 18 травня.
Нагадаємо, на початку липня 2015 року за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах були затримані колишній заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць і заступник керівника ГСУ Генпрокуратури Володимир Шапакіна. Під час обшуку були знайдені великі суми грошей, а також діаманти.
За даними СБУ, в затриманих вилучили близько 500 тис. доларів та коштовності. Встановлено, що вони вступили в корупційну змову та отримали хабар у розмірі 3 млн 150 тис. грн. Під час обшуків у Шапакіна було вилучено 400 тис. доларів, а в Корнійця – значну кількість ювелірних виробів, 65 діамантів та автомат Калашникова.
Печерський райсуд взяв їх під варту, водночас визначив заставу в 3 млн грн для Шапакіна і 3 млн 200 тис. грн – для Корнійця. Обом загрожує від 8 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Обидва внесли застави і вийшли на волю.