Екс-голова Європейського парламенту Пет Кокс заявляє, що місія Європарламенту зі спостереження за вирішенням в Україні проблеми вибіркового правосуддя передала представникам влади країни декілька пропозицій для вирішення справи екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.
Про це повідомляє сайт Тимошенко.
«Ми маємо кілька пропозицій виходу з цієї ситуації. Не раз і не двічі надавали їх українським партнерам. І нині очікуємо на рішення Президента Януковича», – сказав Кокс в інтерв'ю телеканалу ТВі. Він зазначив, що майбутні два тижні будуть визначальними для підготовки висновків щодо виконання Україною критеріїв Європейського Союзу, необхідних для підписання Угоди про асоціацію.
«Ми представимо нашу доповідь у середині жовтня. Через тиждень у Європарламенті буде голосування. Депутати ухвалять рішення щодо того, як Україна впоралася з проблемою вибіркового правосуддя і чи готова до Угоди про асоціацію. Того ж тижня на нараду зберуться міністри закордонних справ усіх 28 країн-членів Євросоюзу, вони також винесуть свій вердикт, тому наступні два тижні дуже важливі», – наголосив він.
Кокс додав, що Україна, ухваливши частину необхідних законів, уже досягла значного прогресу. «Наша місія вітає ці рішення, як і те, що справа, нарешті, зрушила з мертвої точки, хоча ми досі маємо важливі справи, які треба вирішити, і продовжуємо напружено працювати у справі пані Тимошенко», – зауважив представник місії Європейського парламенту.
За словами Кокса, він не розголошуватиме змісту доповіді за жодних обставин, оскільки першим її має почути Європарламент. «Документ не буде дуже довгим, ми викладемо тільки факти – що ми бачили у в'язниці, про що дізналися, чи зауважили порушення закону і основних прав людини. Доповідь скаже сама за себе, але ми ще не маємо висновків. Або ми скажемо, що повністю успішно завершили свою місію, або визнаємо, що вона тільки частково виконана», – сказав Кокс.
Екс-керівник Європарламенту додав, що від доповіді місії залежить доля угоди про асоціацію України з ЄС. «Ми дуже добре усвідомлюємо ту відповідальність, яку на нас покладено, і що саме від нашої доповіді залежить так багато. Але особливо добре ми усвідомлюємо ті можливості змін в Україні, які відкрилися перед нами», – наголосив він.
Кокс зазначив, що коли порівнювати з початком роботи місії в Україні, то зараз можна говорити про відчутний прогрес, досягнутий за 20 місяців, особливо за останні сім тижнів. «Ми майже досягли фінішу і докладемо всіх зусиль, щоб наша місія стала успішною, щоб ми могли написати позитивну доповідь і нарешті побачити підпис під Угодою про асоціацію», – додав Кокс.
Нагадаємо, що Кокс і Кваснєвський стали спостерігачами від Європейського парламенту із судових процесів над екс-прем'єром Юлією Тимошенко і розпочали роботу 11 червня 2012 року. Відповідних домовленостей було досягнуто між прем’єр-міністром України Миколою Азаровим і президентом Європарламенту Мартіном Шульцем.
Пізніше їхній мандат було розширено: окрім справ Тимошенко, вони також спостерігали за справами екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і колишнього тимчасово виконувача обов'язків міністра оборони Валерія Іващенка. Свою роботу спостерігачі припинили на період парламентських виборів в Україні, після чого знову її відновили.