Тимчасова контрольна комісія Львівської обласної ради з проблемних питань забезпечення прав мешканців гуртожитків продовжує вивчати проблему виселення мешканців з гуртожитку ЛДУ фізичної культури по вул. Таджицькій, 19.
На засіданні комісії 4 жовтня (яке, до слова, розпочалося із затримкою на 25 хв. через запізнення голови комісії, першого заступника голови Львівської обласної ради Петра Колодія), заступник начальника управління освіти та науки Львівської ОДА Роман Бабій пояснив, що Львівський державний університет фізичної культури має три студентські гуртожитки, в один із яких запропонували заселити працівників ЛДУ, аспірантів та 8 сімей. При цьому, за його словами, з останніми були підписані угоди до 31 травня цього року і про пролонгацію мова не йшла. Натомість, за його словами, угодою була передбачена процедура її одностороннього розірвання при попередженні за два тижні до цього.
«Враховуючи те, що був складений дефектний акт про те, що в доволі катастрофічному стані є водопровід, який підходить до гуртожитку і експлуатується 49 років. Внаслідок корозії він є доволі сильно пошкоджений, є підозра про те, що підвальні приміщення можуть просто бути затоплені. Враховуючи, що необхідно провести капітальний ремонт водогону, адміністрація університету прийняла рішення про те, щоби провести капітальний ремонт і всі працівники університету, аспіранти і ці 8 сімей були попереджені, що 31 травня 2011, відповідно до умов контракту, вони би мали залишити цей гуртожиток, тобто відселитися», - зазначив чиновник.
Таким чином, адміністрація попередила мешканців про відселення 24 січня цього року, однак більшість сімей відмовилася покидати гуртожиток, заявив Роман Бабій.
Водночас заступник начальника управління освіти та науки Львівської ОДА визнав, що поселення сімей у студентський гуртожиток було порушенням закону, щодо якого можна піднімати питання про відповідальність керівництва вишу; втім, рішення про службове розслідування, за його словами, належить прийняти профільному міністерству.
Окрім того, Роман Бабій висловив переконання, що дія Закону про реалізацію прав мешканців гуртожитків, зокрема, статті 19, за якою сім’ї можна відселити, лише надаючи їм інше житло, не поширюється на дані 8 сімей, оскільки гуртожиток є студентським. Проти такої точки зору виступив депутат Львівської обласної ради від НРУ Василь Куйбіда, який наголосив, що де-факто цей гуртожиток вже давно не є студентським, бо в ньому не проживають студенти.
Представник однієї із сімей, що проживають у гуртожитку, натомість розповів, що протягом 3 місяців в гуртожитку відключені світло та газ (заступник начальника управління фізкультури та спорту ЛОДА Оксана Вацеба пояснила це аварійним станом гуртожитка). Він наголосив на тому, що більшість сімей проживають у гуртожитку на вул. Таджицькій уже більше 15 років, і перші підписані ними договори на мали кінцевого строку, і лише потім мешканцям запропонували підписувати договори на рік з тим, щоби щоразу їх продовжувати.
«Чому 20 років ми сплачували гроші і ремонти не робилися? Зараз, за 20 років, що ми сплачували свої гроші туди, підтримували будівлю, гуртожиток. Чому зараз нас треба виселяти?», - зазначив він. Відповідаючи на запитання Василя Куйбіди, мешканець гуртожитку по вул. Таджицькій розповів, що не має документів про сплачені гроші, оскільки кошти збиралися комендатом по відомості. Голова фракції Партії регіонів у Львівській обласній раді Ігор Грещук у зв’язку з цим зазначив, що люди стали невільниками в ситуації, де, ймовірно, мали місце корупційні діяння.
Такі самі порушення, зокрема, збір грошей по відомості, практикується і в гуртожитку по вул. Пасічній, наголосив мешканець.
Як інформував ZAXID.NET, 30 вересня депутат Львівської міської ради від ВО «Свобода» Василь Горон заявив, що мешканцям гуртожитку № 2 на вул. Таджицька, 19 завідувачка гуртожитку влаштувала «марафон з виселення» і створює «нелюдські умови проживання з метою виселення людей на вулицю».