Сполучені Штати сподіваються, що екс-прем’єру України Юлії Тимошенко дозволять лікування за кордоном. «Ми хочемо, щоб Юлія Тимошенко отримала можливість лікуватися за кордоном, адже лікарі говорять і я знаю, що у неї болі, і потрібно потурбуватися про її здоров’я у кваліфікованому місці», – зазначив посол США в Україні Джон Теффт в інтерв’ю «5-му каналу».
Він зауважив, що американська сторона розраховує на звільнення екс-прем’єра слідом за помилуванням екс-глави МВС України Юрія Луценка, оскільки ці справи є прикладами виборчого правосуддя.
Відповідаючи на запитання з приводу можливих санкцій щодо українських чиновників Теффт сказав: «Адміністрація Обами більше вірить у пряму взаємодію з українською владою Це ефективніше, ніж створювати обмеження або інші санкції».
Раніше, 1 липня, дочка Юлії Тимошенко, Євгенія, посилаючись на рекомендації німецьких лікарів, заявила, що її матері необхідна термінова операція.
Дочка екс-прем’єра зазначила, що її сім’я довіряє українським лікарям , «які роблять все можливе», проте усвідомлює, що українські фахівці перебувають «під жорстоким тиском». Тому, за словами Євгенії Тимошенко, родичі екс-прем’єра наполягають на тому, щоб операцію проводили саме німецькі лікарі з клініки «Шаріте».
Нагадаємо, Тимошенко пред’явлено обвинувачення в організації приховання валютного виторгу, організації кількаразового ухиляння від сплати податків на понад 16 млн грн, розкрадання й замахи на розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування понад 25 млн грн ПДВ, службової підробки й замаху на розтрату 405,5 млн доларів коштів державного бюджету.
Через стан здоров’я Юлія Тимошенко регулярно відмовляється брати участь у судових засіданнях у Харкові, де її судять по справі ЄЕСУ. Тимошенко звинувачують в неповерненні державі валютної виручки від експорту металу корпорацією ЄЕСУ в сумі понад $160 млн, замаху на розтрату коштів держбюджету в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабмін зобов'язань ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму $405,5 млн.
Тимошенко очолювала корпорацію ЄЕСУ, що займалася імпортом природного газу, з 1995 по 1997 роки.