На сьогодні в світі поширюється тенденція видобутку сланцевого газу. Україна належить до країн-лідерів із запасів сланцевого газу в Європі. Геологічне агентство США оцінює запаси сланцевого газу в Україні у 1,5 – 2,5 трильйона кубічних метрів, але це не точна цифра, яка обов’язково зросте.
Про це в ефірі «5 каналу» повідомив заступник голови правління НАК «Нафрогаз України» Вадим Чупурін.
«Тенденція видобутку сланців, не традиційних газів, зараз у світі дуже суттєві. Можна навести приклад США, де видобуток сланців зросла за останні 3 роки, фактично, з одиниць мільярдів кубів до 50 мільярдів кубометрів у 2010 році. В області споживання вуглеводнів, сланцевий газ уже зіграв важливу роль і в подальшому перспектива його дуже серйозна», - зазначив Чупурін.
«Сьогодні з тих країн, які мають колосальну потенційною можливістю перспективи видобутку сланцевого газів - це Угорщина, Польща та України. Україна відноситься до ряду країн, які займають дуже обнадійливі перспективне місце з видобутку сланцевого газу», - зауважив Заступник Голови правління «Нафтогазу».
«Ми переконалися в цьому, перебуваючи в Америці, з делегацією очолюваної Юрієм Бойком і зустрічаючись з радником Президента США з енергетичних питань. Ми переконалися в цьому, і він з упевненістю сказав, що Україна має дуже серйозну перспективу в частині нетрадиційних джерел вуглеводнів і може стати країною, якої не буде потрібно імпортувати енергоносії, зокрема газ. Це дуже обнадіює, і ми знаємо висновок Геологічного агентства США, за їхніми підрахунками ми сьогодні володіємо можливістю видобутку 1,5-2,5 трильйона кубометрів сланцевого газу - це те, що зараз має Україна. Але це ще неточна цифра і вона буде зростати», - підкреслив Чупурін.