У американському Балтиморі в суботу, 17 грудня, зранку за місцевим часом помер український дисидент, автор кількох українських словників та художніх книжок Святослав Караванський, повідомила у Facebook представниця української діаспори Галина Климук-Хом’як, яка також мешкає у США.
Святослав Караванський народився в Одесі 24 грудня 1920 року. Після Другої світової війни потрапив до таборів на 25 років. Звільнений з табору достроково після смерті Сталіна.
Ще під час першого терміну в таборі почав працювати над «Словником рим української мови». Крім того випустив у світ надзвичайно популярні «Практичний словник синонімів української мови» (1993), «Російсько-український словник складної лексики» (1998). Останні два словники кілька разів перевидавалися. Автор 11 книжок, низки літературних перекладів, зокрема роман «Джейн Ейр» Шарлотти Бронте.
У 1960-ті роки виступав проти русифікації в Україні, видавав свої дописи самвидавом. За це знов опинився за ґратами. 1971 року було ув’язнено і його дружину Ніну (дівоче прізвище Строката). Загалом він провів у неволі 31 рік, виїхав до США 1979 року після громадської кампанії на його захист, повідомило «Громадське радіо».
Богдан Нагайло, котрий 1979 року був представником Amnesty International, розмістив у себе на сторінці перше фото подружжя Караванських після їхнього виїзду на еміграцію з СРСР.