Адміністрація Барака Обами розчарована рішенням Росії надати тимчасовий притулок колишньому співробітнику ЦРУ Едварду Сноудену і як і раніше буде домагатися його видачі для суду в США, заявив прес-секретар Білого дому Джей Карні.
"Ми вкрай розчаровані тим, що російський уряд зробив такий крок", - сказав Карні. Він зазначив, що в США Сноудену "пред'явлені звинувачення в розголошенні секретної інформації" і він має постати перед судом, пише ИТАР-ТАСС.
За словами Карні, США поки не вирішили, чи відбудеться у вересні візит президента Барака Обами до Москви. "Ми вивчаємо питання про те, чи буде саміт корисним" в такій ситуації, сказав він. "Це не дуже гарні події", - додав Карні, коментуючи надання притулку Сноудену.
Карні підкреслив, що рішення Росії "підриває довготривалу співпрацю між правоохоронними органами". У той же час прес-секретар підкреслив, що США вважають важливими відносини з Росією і мають намір продовжувати з нею взаємодію в багатьох напрямках.
Зі свого боку в Держдепі зазначили, що США вивчають доцільність проведення переговорів у форматі "два плюс два" з Росією.
Рішення російської влади надати тимчасовий притулок колишньому співробітнику ЦРУ Едварду Сноудену викликало сьогодні також обурення американських сенаторів. "Дії Росії - це неповага і навмисна спроба принизити США. Це ляпас всім американцям", - заявив сенатор-республіканець Джон Маккейн. Республіканець Ліндсі Грем заявив, що США повинні прийняти проти Росії "жорсткі заходи у відповідь", у тому числі розглянути питання про санкції. Республіканка Келлі Айотт, а також демократ Роберт Менендез, який очолює комітет із закордонних справ, заявили, що рішення Росії надати тимчасовий притулок Сноудену завдасть серйозної шкоди відносинам між двома країнами.
У той же час спікер палати представників Конгресу США Джон Бейнер (республіканець, від штату Огайо) розраховує, що російський і американський президенти Володимир Путін і Барак Обама зможуть врегулювати ситуацію навколо Едварда Сноудена.
Раніше помічник глави російської держави Юрій Ушаков підкреслив, що питання, пов'язане з ситуацією навколо екс-співробітника ЦРУ Едварда Сноудена, недостатньо значне, щоб впливати на політичні відносини Росії і США.
Нагадаємо, сьогодні Едвард Сноуден отримав притулок у Росії терміном на один рік. Влада США звинуватила Сноудена у крадіжці власності уряду та незаконному розголошенні таємної інформації і вимагає його видачі. Щодо кожного з обвинувачень комп'ютернику загрожує до 10 років в'язниці.
Додамо, що в Німеччині Сноудена нагородили премією Whistleblower (з англ. інформатор, викривач) за розкриття подробиць секретної діяльності спецслужб США у сфері кібершпигунства.