У США відклали запуск ракетоносія з українськими компонентами

08:28, 17 жовтня 2016

Запуск ракети-носія Antares з транспортним вантажним кораблем Cygnus до Міжнародної космічної станції (МКС) перенесли на добу. Про це на своїй сторінці у Facebook поінформувала компанія-виробник Antares і Cygnus.

Як повідомляється, пуск перенесли на 24 години через нештатну роботу з’єднувального кабеля наземної апаратури підтримки на космодромі, звідки запланований запуск. При цьому в компанії заявили, що про жодні «технічні питання» до носія і самої ракети не йдеться. Тривають роботи з усунення недоліків.

Очікується, що запуск відбудеться о 19:40 17 жовтня (02:40 за київським часом – ред.).

Старт ракети-носія Antares був запланований на 20:03 неділі за вашингтонським часом з Центру космічних польотів на острові Уоллопс, штат Вірджинія, США. Головне призначення Antares – транспортування вантажів на МКС.

Слід зазначити, що українські конструктори фактично врятували проект Antares – вони виявилися єдиними в світі, хто спромігся створити перший ступінь ракети, який ідеально підійшов до російського двигуна.

Два роки тому аналогічна ракета вибухнула на старті – вартість втрат становила щонайменше $25 млн і два роки кропіткої праці. Розслідування назвало несправність російського двигуна, вартістю $3 млрд, основною причиною вибуху. За справу взялися українські фахівці і фактично врятували проект.

Українська частина Antares – перший ступінь ракетоносія – найбільший. Він заввишки з 10-поверховий дім – 27,7 метра, має вагу понад 16,8 тонн. Його створювало конструкторське бюро «Південне» у співпраці з машинобудівним заводом Макарова, компаніями «Хартрон-Акрос», «Київприлад», «Рапід Чезара» та запорізьким «Хартрон-Юком».