У США вперше випробували систему Hyperloop з пасажирами

Під час випробувань капсулу розігнали до 172 км/год

14:02, 9 листопада 2020

8 листопада 2020 року Virgin Hyperloop провела перші випробування своєї надшвидкої транспортної системи з пасажирами Про це компанія повідомила у своєму прес-релізі.

Випробування успішно пройшли на полігоні DevLoop в штаті Невада, де для цього було споруджено вакуумний тунель довжиною 500 м.

Компанія заявляє, що провела понад 400 тестів на полігоні перед випробуваннями з людьми. Першими пасажирами стали співзасновник і технічний директор компанії Джош Гігель і директорка відділу обслуговування пасажирів Сара Лучія.

Спеціально для випробувань була побудована двомісна капсула XP-2 – серійна машина буде вміщати до 28 пасажирів. Зменшений прототип повинен був продемонструвати безпеку такого виду подорожей.

Під час випробувань капсула розігналася до 172 км/год, більше не дозволяла довжина тунелю у 500 метрів. За прогнозом Virgin Hyperloop, в кінцевому підсумку капсула зможе розганятися до 670 миль на годину (більше 1000 км/год).

Hyperloop – проект різновиду вакуумного потягу, вперше був запропонований американськими інженерами Джеймсом Пауелом та Гордоном Денбі у 2003 році. Згодом цю ідею було підтримано Ілоном Маском, винахідником та співзасновником фонду SpaceX.

Система використовує магніти і турбіни, які запускають капсули на магнітній подушці, для руху з величезною швидкістю по вакуумних трубах. Принцип Hyperloop схожий з пневматичною поштою, що використовувалася для транспортування документів.

У травні цього року The Boring Company, заснована Ілоном Маском, завершила прокладати два комерційні тунелі під конференц-центром у Лас-ВегасіКомпанія Маска завершила прокладати швидкісні тунелі під Лас-Вегасом.