Контрольована Росією група компаній погодилася виплатити урядові США компенсацію в розмірі $6 млн через ймовірне відмивання коштів і податкове шахрайство. Про це оголосили за кілька днів до передачі відповідної справи до суду, повідомляє «Радіо Свобода».
Як зазначається, федеральні прокурори в Нью-йорку 12 травня оголосили про угоду з російським бізнесменом Денисом Кацивом, власником Prevezon Holdings. За угодою про врегулювання спору, жодна з компаній Prevezon Holdings не визнала провину.
Позов американської влади до Prevezon Holdings був ініційований у вересні 2013 року. Американська сторона вважає, що структури Кацива і його ділових партнерів могли мати відношення до відмивання коштів, викрадених в Росії при аферах з податками фонду Hermitage Capital. Прокурори намагалися відібрати у Prevezon понад $20 млн, заявивши, що ці кошти були відмиті з використанням схеми податкового шахрайства в розмірі $230 млн, ймовірно, з пособництвом корумпованих податкових органів Росії.
15 травня мало відбутися перше слухання у справі Prevezon. У матеріалах федерального суду США йдеться, що російська схема податкового шахрайства була розкрита покійним Сергієм Магнітським, російським адвокатом і аудитором, якого заарештували і звинуватили в корупції з боку російської влади після того, як він опублікував відомості про те, що державні чиновники брали участь у податковому шахрайстві, яке призвело до розкрадання $230 мільйонів доларів.
Смерть Магнітського в російській в’язниці у 2009 році призвела до ухвалення в 2012 році в США так званого «закону Магнітського» і списків компаній, які підозрюють у відмиванні коштів в Америці.