Слабоалкогольні напої з фруктовим присмаком, які містять кофеїн і алкоголь, вилучили з продажу у США. Рішенню заборонити популярні серед молоді напої передувала низка випадків, коли студенти непритомніли і потрапляли до лікарні після того, як їх вживали.
Одна з провідних марок напою містить вдвічі більше алкоголю, ніж пиво, а кофеїну стільки, скільки є у великій чашці кави.
Регулятор продажу харчів та ліків у США наказав провідним виробникам вилучити напої з продажу до 13 грудня.
Подібну стурбованість такими напоями висловлювали і в інших країнах.
Як передає з Вашингтона кореспондент Бі-Бі-Сі, напій "Four Loko" більше не буде існувати у тому вигляді, в якому його продавали досі – суміш алкоголю й кофеїну у бляшанці.
Напій з фруктовим присмаком називають "енергетичним", він містить 12% алкоголю, що робить його вдвічі міцнішим, ніж пиво, а у бляшанці місткістю 694 мл міститься стільки кави, як у великій чашці.
"Four Loko" – один з низки напоїв, які донедавна продавали у США. Інші марки – це "Joose" і "Core El Jefe".
Доктор Джошуа Шарфстейн з установи, яка у США опікується безпекою харчів та ліків, каже, що є докази того, що суміш алкоголю й кофеїну "становлять ризик для здоров’я".
Як повідомляє кореспондент, "Four Loko" й далі продаватиметься, але в ньому не буде кофеїну.
"Four Loko" заборонили спочатку в одному зі студентських містечок, а потім і в усьому штаті Вашингтон після того, як 9 студентів потрапили до лікарні у жовтні.
"Настав час покласти край продажу енергетичних напоїв з алкоголем", - сказав тоді державний прокурор Роб МакКена.
"Їх рекламують для дітей, використовуючи фруктові присмаки, які маскують смак алкоголю, там такий вміст стимуляторів, що люди не усвідомлюють наскільки вони п’яніють. Упаковка у них як у безалкогольних напоїв, але там небезпечний вміст спирту".
У Мексиці ухвалили заборонити продаж подібних напоїв у барах та нічних клубах. У Канаді правила не дозволяють додавати до алкогольних напоїв кофеїн.
У Шотландії Лейбористська партія закликає заборонити напої з вмістом кофеїну, такі як вино "Buckfast".