Окрім нових санкцій проти російських офіційних осіб, бізнесменів та компаній, Держдепартамент заборонив запускати супутники з американською електронікою на російських ракетах. Численні прохання лобістів та представників галузі не допомогли.
Як повідомляє Space News, американські фірми, супутники яких знаходяться на Байконурі через введеня санкцій, намагалися пролобіювати у Держдепі пом'якшення заборони і виключення з положення про санкції комерційних проектів, проте Держдеп їхні прохання проігнорував.
«Вони заявили, що співчувають нашим проблемам, але не хочуть йти нам назустріч», - цитує видання одного з представників галузі, який побажав залишитися невідомим.
В даний час, запуску на Байконурі очікують телекомунікаційні супутники, побудовані для люксембурзької компанії SES, турецької Turksat, французького Eutelsat (Airbus Defence and Space of Europe) і британської Inmarsat. Їх мали запустити на ракеті-носії «Протон», однак запуск можуть скасувати, бо вони містять американські електронні компоненти і підпадають під заборону на експорт до Росії.
За словами представника Держдепу США Джен Псакі, Держдепартамент відкликає існуючі ліцензії на експорт високотехнологічної оборонної продукції і розглядатиме поточні запити на персоніфікованої основі.
Нагадаємо, в понеділок, 28 квітня США розширили санкції щодо Росії – вони торкнулися кількох нових компаній та додаткових громадян країни. У новий список потрапили президент державної нафтової компанії «Роснафта» Ігор Сечін, генеральний директор державної корпорації «Ростехнології» Сергій Чемезов, заступник голови адміністрації Кремля В'ячеслав Володін, віце-прем'єр Дмитро Козак і повноважний представник президента Росії в Криму Олег Бєлавенцев.