«Досвід Грузії є надзвичайно цікавим для України. У них зазнала змін дорожня служба, на зразок нашого ДАІ. Їхні працівники не беруть хабарів. Як цього досягнули? Звільнили усіх з ДАІ. Висунули нові вимоги, встановили хорошу заробітну плату і прийняли на роботу нових працівників. Також у Грузії ліквідували санітарно-епідеміологічну службу, і ніхто не отруївся. Побудували систему контролю по-іншому. Ліквідували службу, аналогічну нашому Держспоживстандарту. Знову-таки ніякої шкоди не заподіяли», - зазначив 7 червня у Львові під час круглого столу «Покращення інвестиційної привабливості бізнесу в Україні через спрощення регуляторного середовища» заступник керівника проекту Міжнародної фінансової корпорації «Інвестиційний клімат в Україні» Сергій Осаволюк.
С.Осаволюк додав: «У них в державному регулювання теж є багато недоліків. Проте такі приклади говорять, що можна робити реформи. За рік робляться радикальні реформи, що дозволяють піднятися державі у міжнародному рейтингу «Легкість ведення бізнесу» і стимулювати розвиток бізнесу. Грузія у цьому рейтингу знаходиться значно вище України».
Експерт також повідомив: «Навіть не говорячи про Грузію, ми відстаємо від Білорусії і Росії. Росія опікується бізнесом набагато краще, ніж наша влада. У них спрощена система технічного регулювання. Там працює декларативний принцип закриття бізнесу. Вони скасували сертифікацію харчової продукції у лютому цього року, хоч і не заявляють про наміри вступити у СОТ. Україна прийняла відповідний закон ще у 2008 році, а лише у лютому 2010 року зробила це. Попри те, Держспоживстандарт досі не може змиритися з цим, і продовжує лобіювати відновлення цієї сертифікації».
За словами С.Осаволюка, як наслідок спостерігаємо за тим, що продукти і продукція багатьох світових брендів імпортуються в Україну з Росії. «Саме там вони розмістили свої виробництва. Тому що регуляторне середовище простіше», - зазначив він.