У столиці Молдови протестувальники намагались штурмувати парламент

16:26, 4 жовтня 2015

Сьогодні, 4 жовтня, у столиці Молдови Кишиневі кілька десятків учасників мітингу громадянської платформи DA спробували в увійти в будівлю парламенту, але їм це не вдалося. Після цього мітингувальники залишили територію, прилеглу до будівлі, повідомляє місцеве видання Sputnik.

До входу в парламент був стягнутий посилений наряд поліції і спецпризначенці. Між правоохоронцями та протестувальниками зав'язалася невелика бійка.

Для того, щоб  перекрити вхід прихильникам DA, на вулицю вийшли члени фракції Партії соціалістів, які перебували всередині парламенту з метою скликати екстрене засідання. Однак депутати з інших партій до парламенту не прийшли. Соціалісти заявляють, що чекатимуть колег стільки, скільки буде потрібно. Їхня мета – офіційно висунути вотум недовіри уряду Валерія Стрільця і відправити у відставку президента Ніколая Тімофті.

«Ми вже 3,5 години перебуваємо в парламенті і маємо намір залишатися тут ще протягом деякого часу. Прошу не піддаватися на провокації, якщо хтось захоче захопити головні адміністративні будівлі»,  – заявив під час останнього прямого включення глава ПСРМ Ігор Додон.

За кілька годин протест DA завершився. Мітингарі висунули нову вимогу – проведення всенародного референдуму з обрання президента Молдови.

Фото Ігоря Взорова

Нагадаємо, минулої неділі, 27 веренся, прихильники «лівих» вийшли на маніфестацію, опозиція висунула главі держави Миколі Тімофті ультиматум – піти у відставку. Раніше глава «Нашої партії» Ренато Усатий оголосив, що якщо цього не відбудеться, то незабаром будуть перекриті ряд доріг по Кишиневу і країні. У парламенту прихильники Додона і Усатого поставили намети і оголосили безстрокову акцію протесту.

Паралельно з цим, у наметовому містечку в уряду протестують прихильники європейської інтеграції, громадянська платформа DA. 

У двох протестних рухів – правої і лівоцентристської опозиції – однакові вимоги – дострокові парламентські вибори, відставка президента, відставка уряду. Проте активісти DA виступають за європейську інтеграцію, а соціалісти і прихильники «Нашої партії» – за зміцнення молдавської державності, тісну співпрацю з Росією і за євразійський геополітичний вектор.