Боротьбу з омелою білою розпочали в парках і скверах Львова. Це рослина-паразит, яка масово вражає листяні породи дерев, а також деякі хвойні. Екологи вважають: на гіллі вона з'являється внаслідок глобального потепління, а також через птахів, які переносять насіння цієї рослини. Для боротьби зі шкідницею фахівці Лісотехнічного університету навіть розробили комплексну стратегію.
Поки документ доопрацьовують, у Стрийському парку з омелою борються вже місяць. Все тому, що тут рослина-паразит уразила майже третину дерев. Відтак хворі липи, тополі, берези та акації доводиться обрізувати, а ті, де шкідника найбільше, забирають зовсім.
«Ми продовжуємо ці роботи, допоки дозволить погода. А ще до часу, поки не розпочнеться сокорух. Дерева від омели очищатимемо ще в осінньо-зимовий період», ‒ розповіла в.о. директора Стрийського парку Олена Мазурик.
Гілки заражених омелою дерев потрібно зрізати у радіусі півтора метра. Якщо це правило порушити, шкідниця розповсюдиться по усьому гіллі.
«Омелу переносять птахи, які їдять її насіння, а потім, витираючи дзьоб об кору дерева, залишають його. Воно проникає всередину і проростає, а згодом живиться поживними речовинами. Через це гілля всихає та підлягає зрізці», ‒ пояснює дендролог Стрийського парку Володимир Буршта.
Після того, як гілки з омелою зрізують, їх подрібнюють та використовують на господарські потреби.