Святкування Дня єпархії у Стрию розпочалися літургією, котру очолив Єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ владика Богдан (Дзюрах). В Кафедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці разом з ним молилися сто священиків та миряни єпархії. Тринадцятьох священиків було удостоєно церковних нагород.
Як повідомив ZAXID.NET керівник прес-служби Стрийської єпархії о. Павло Худ, перед початком урочистостей священики разом з владикою Богданом процесійним походом увійшли в храм для служіння Архієрейської літургії.
Під час проповіді Владика Богдан, делегат Блаженнішого Патріарха Любомира підкреслив, що Стрийська єпархія перебуває під опікою апостола Якова, який був провідником спільноти перших християн. Отож, вона має не тільки втішатися його заступництвом, але щоденно відображати життя первісної християнської громади, постійної в молитві, згуртованої в любові і витривалої в терпінні".
Після літургії відбулося нагородження священиків. Блаженніший Патріарх Любомир відзначив о. Тараса Пошивака, Протосинкела Стрийської єпархії за "добросовісне виконання адміністративних обов’язків в канцелярії Стрийської єпархії та жертовну працю по віднайденні, перевезенні та торжественному вшануванні мощей священномученика Петра (Вергуна) в серпні 2004 року та преподобномучениці Тарсикії (Мацьків) у вересні 2007 року".
Окрім цього, Глава УГКЦ підніс до гідності митрофорних протоієреїв о. Назарія Папірковського, Унівського декана та о. Василя Черепанича, священика з Городоцького деканату і надав їм право носити мітри.
Нагрудними хрестами з прикрасами були нагороджені дев’ять священиків єпархії. А отцю Йосифу Яремчуку із с. Любша Жидачівського району надали право носити набедреник.
За церковним календарем, пам’ять святого Якова вшановується 5 листопада. Він є покровителем Стрийської єпархії від часу її заснування в листопаді 2000 року.
Святий апостол Яків належав до дванадцяти Христових апостолів. У тридцять чотири роки його обрали першим єпископом Єрусалима, де він служив протягом тридцяти років. Апостол Яків брав активну участь у Єрусалимському соборі, який вирішив важливі питання у житті та діяльності первісної Церкви.
Після вознесіння Ісуса Христа апостоли розійшлися проповідувати Євангеліє в усі кінці світу. У своїй апостольській діяльності святий Яків сягнув європейського континенту і проповідував та навертав на християнство в Іспанії.
Повернувшись до Палестини в 44 році, святий Яків був ув’язнений Іродом Агрипою та загинув мученицькою смертю. Ірод не поховав тіла Якова. І вночі учні апостола викрали його та, поклавши в саркофаг, перевезли до Іспанії. Святий Яків був похований у місцевості Іріа Флавія в таємному місці в лісі.
Через декілька століть монах-ереміт Пелайо мав видіння у тому лісі. І ця місцевість отримала назву „кампус стелла” (поле зірки). Єпископ Теодомир, який дізнався про це видіння, провів розкопки та знайшов гріб з тілом апостола. Імператор Альфонс ІІ проголосив святого Якова покровителем своєї імперії і збудував каплицю на місці, в якому було розкопано мощі. Згідно з переказами, відтоді святий Яків зробив декілька чудес.
Святий Яків залишив нам цінну пам’ятку - своє соборне послання, яке увійшло до переліку книг Святого Письма. Він також уклав і написав Чин Божественної Літургії, відомої як Літургія святого Якова.
Тепер мощі святого апостола Якова перебувають в Кафедральному соборі міста Сантьяго де Компастелла в Іспанії. В ХІІ-ХІІІ ст. Папа Олександр ІІІ підніс місто до гідності Святого міста, якими є, наприклад, Рим та Єрусалим. Святий Рік відзначають один раз на двадцять п’ять років, коли свято апостола Якова припадає на неділю 25 липня (за григоріанським календарем).