У Стрию за держкошти хочуть збудувати майданчик на орендованому екс-губернатором стадіоні

Журналісти Телеканалу новин «24» провели розслідування, хто і чому так вирішив

20:46, 2 березня 2016

Півмільйона бюджетних грошей на стадіон, який орендує успішний бізнесмен. Так вирішили розпорядитися коштами обласного бюджету в місті Стрию. Цього року на Львівщині виділили безпрецедентну суму на будівництво нових спортмайданчиків – аж 16 млн грн.

За ці гроші в кожному містечку облаштують по одному футбольному полю зі штучним покриттям. Обласні депутати просили, щоб такі об'єкти будували на території шкіл. Та прислухались не всі. Як у Стрию обирали місце і чому навіть місцеві депутати не здогадувались про рішення чиновників – розбирались наші журналісти.

Місцеві чиновники попросили грошей на ремонт стадіону «Сокіл». Уже п’ятий рік він перебуває в оренді футбольного клубу «Скала», який, до слова, належить одному з найбагатших людей Львівщини, колишньому губернатору Миколі Кмітю. Посадовці вважають: те, що об'єкт в оренді – не завада. Бо це, мовляв, зовсім не для «Скали», а для стриян. Та й сам договір оренди складений дуже цікаво.

«Футбольний клуб "Скала" орендує тільки адмінприміщення, стадіон не є в оренді. Він відкритий зі 7-ї чи 8-ї ранку до 10-ї вечора. Вільний для відвідування. Усі, хто хоче, може туди зайти і займатися», – розповів головний спеціаліст відділу спорту Стрийського міськвиконкому Руслан Каліцун.

Тож коли немає матчів, запевняє чиновник, кожен може поганяти м'яча на «Соколі». А те, що вночі його зачиняють й охороняють, мовляв, і стало основним аргументом вибору місця для нового майданчика. І справді – на стадіон заходь, хто хоче. Та місцеві хлопці чомусь грають у футбол не на гарному газоні, а поруч – у багнюці.

«Та там не дозволяють. Зайти можна, звичайно, але виженуть. Нас виганяли і не раз», – розповів місцевий хлопчик Владислав, який саме ганяв у футбол з друзями біля стадіону.

А витрати, тим часом, зовсім не малі. На одне штучне поле з обласного бюджету виділяють 500 тис. грн, а з міського бюджету мають облаштувати основу. Чому вибір впав саме на «Сокіл» як об'єкт інвестування – не зрозуміло. Місцеві депутати запевняють: з ними не погоджували.

«Ми не голосували це на сесії. Взагалі випадково дізналися, що саме цей стадіон подали під обласну програму. Вирішили це з’ясувати, виявилося, справді, подавався проект працівниками відділу спорту. Це якийсь казус», – зазначив депутат Стрийської міської ради Андрій Стасів.

А в обласних чиновників зауважень до об'єкта, в який вкладають чималі бюджетні кошти, не виникло, хоча про те, що стадіон в оренді, – знали.

«Ми не нав’язували їм місця розташувань. А на місцях завжди видніше, де розташувати такий майданчик», – пояснив начальник управління молоді і спорту ЛОДА Юрій Майборода.

Але тоді хто і на яких підставах визначав місце, де збудувати штучне поле у Стрию? Просимо підняти документи. Лист підписав перший заступник мера Стрия. Але в ньому жодного слова про місце розташування майбутнього майданчика, лише обіцянка знайти гроші на підготовчі роботи. Цікаво, що в тій же папці – й відповіді від інших населених пунктів. Першим натрапляємо на лист Червоноградської міської ради. Там конкретні адреси. А ще відповідь Бродівської райадміністрації. Просять поля для сіл і знову з адресами. Лише за хвилин 15 нам принесли новий лист зі Стрия, в якому вже фігурує стадіон «Сокіл». Кажуть, загубився серед паперів.

«Нам прислав керівник сектору молоді і спорту Каліцун. Перед тим вони нам прислали лист за підписом першого заступника міського голови, що Стрий хоче брати участь у цій програмі. Тому ми запросили точну адресу і нам додатково присилали адресу», – розповів виконавець обласної програми «Спортивний майданчик» Вадим Климович.

Натомість в обласній раді, яка, власне, й виділила гроші на майданчики, домовлялися, аби поля будували біля шкіл.

«Якщо майданчики будуть біля шкіл, там будуть діти бігати, займатися, не будуть пастися корови. І ці майданчики будуть відкриті, бо, скажімо, якщо цей майданчик побудувати на території такого стадіону як “Сокіл”, який зазвичай є закритий, то в мене виникає питання, чому ми маємо це робити за бюджетні кошти, чому маємо робити такий подарунок досить успішному підприємцю», – наголосила перший заступник голови обласної ради Парасковія Дворянин.

У Стрию місцеві депутати вже навіть встигли пообіцяли нове футбольне поле зі штучним покриттям 7-й школі, поки ще чиновники не внесли корективи у плани. Бо крім ям та поржавілих турніків на старому стадіоні нічого не залишилося.

«Я дуже хотіла б, аби в нас у школі був новий майданчик. Ми б там весною стрибали, бавилися, бо зараз можна впасти і ногу зламати», – розповіла третьокласниця Соломійка.

То що ж потрапить в обласну програму – це шкільне поле чи все-таки орендований стадіон, вирішуватимуть заново. Обласні чиновники кажуть, що гроші виділять, лише коли буде узгоджене рішення.