У Суецькому каналі застрягли вантажі на майже 10 млрд доларів

Спроби зняти контейнеровоз Ever Given з мілини наразі безуспішні

11:49, 25 березня 2021

Через блокування судноплавства у Суецькому каналі 400-метровим контейнеровозом Ever Given компанії Evergreen Marine Corp, в утвореному заторі застрягли вантажі на загальну суму 9,6 млрд доларів. Про це пише Bloomberg з посиланням на аналітиків профільного видання Lloyd’s List.

Повідомляється, що зазначена сума може бути навіть більшою, оскільки кількість суден, що чекають проходу з обох сторін каналу, виросла вже до 185.

Серед них є 40 суховантажів з зерном, цементом та іншими подібними товарами, 35 контейнеровозів, 32 вантажних судна загального призначення, 17 нафтових танкерів та велика кількість суден інших типів.

Для переміщення Ever Given застосували буксири, але є побоювання, що судно «залишатиметься в пастці» протягом кількох днів.

Влада Єгипту заявляє, що відкрила стару частину каналу, щоб відновити рух. Зауважимо, що у 2015 році уряд Єгипту провів масштабні роботи з підвищення його пропускної здатності. Реалізація проєкту обійшлася Єгипту в 8,2 млрд доларів. Довжина каналу становить 193 км.

У 2017 році японський контейнеровоз заблокував канал після того, як сів на мілину через механічні проблеми. Тоді єгипетська влада залучила буксири, і судно зняли з мілини за лічені години.

Як інформує Deutsche Welle через затор в Суецькому каналі виросли ціни на нафту. Оскільки Суецький канал є найважливішим маршрутом поставок нафти з Близького Сходу до Європи і США і одним з найважливіших торговельних маршрутів світу, після інциденту ціни на нафту одразу зросли. Зокрема, 24 березня один барель північноєвропейського сорту Brent коштував 61,63 долара, що на 84 цента більше, ніж днем ​​раніше. Ціна бареля американської марки WTI зросла на 62 цента до 58,38 долара.

Водночас аналітики стверджують, що ситуація із застряглим контейнеровозом є «короткостроковим чинником» для зростання цін, але довго цей ефект не триватиме.

Як інформував ZAXID.NET, транзит через Суецький канал було перекрито масивним контейнеровозом Ever Given. Поки що зусилля буксирів та екскаваторів посунути 400-метрове судно не увінчалося успіхом.

Контейнеровоз Ever Given йшов під прапором Панами в нідерландський порт Роттердам з Китаю. 23 березня під час проходження Суецьким каналом судно втратило управління та сіло на мілину в умовах поганої видимості через піщану бурю.

Через канал проходить близько 10% всієї морської торгівлі. Альтернативний маршрут – навколо Африки, який приблизно на два тижні довший, а тому набагато дорожчий.