У суспільстві не вибудувана політична комунікація, – Довженко

12:35, 27 вересня 2012

«В суспільстві не вибудувана політична комунікація», – переконаний медіааналітик та журналіст Отар Довженко.

Про це він сказав у Львові 26 вересня на круглому столі «Свобода слова в Україні», що відбувся в Українському католицькому університеті.

За його словами, зараз тривають передвиборні жнива, «без яких не можуть жити не тільки регіональні, але в першу чергу регіональні ЗМІ, які з цього годуються зараз».

«У суспільстві не вибудувана політична комунікація. Немає моделі… Головними замовниками джинси є мажоритарники, які не мають засобів, щоб достукатися до своїх виборців. Вони не шукають таких засобів, креативних винахідливих засобів… Вони несуть гроші на місцеве телебачення, радіо, в газету і замовляють джинсу. Сформувалося замкнене коло: медіа погоджуються ставити будь-що передвиборне за гроші і, відповідно, аудиторією все передвиборне сприймається як джинса. У кандидатів нема стимулу шукати щось цікавіше», – сказав Отар Довженко.

Він наголошує, що коли прочитати джинсові матеріали, нічого цікавого та корисного для аудиторії там не знайти.

«Питання треба ставити так: як політикам і ЗМІ взаємодіяти, щоб без порушень доносити інформацію – що собою являють кандидати і що вони можуть запропонувати виборцям – і не лише у форматі реклами. Натомість маємо зараз лише політичну рекламу і джинсу – все!» – сказав Отар Довженко. Він додав, що в Україні немає видань, які написали б про політиків і кандидатів у народні депутати, так би мовити, з боку.

Як інформував ZAXID.NET, експерт із засобів масової інформації, журналіст Андрій Куликов каже, що тиск на ЗМІ в Україні за останні два роки зростає і він став більш концентрованим. «Він походить з одного джерела, яке об’єднує кілька осередків. Але джерело одне – це Партія регіонів та президентська команда», – переконаний він.

Водночас шеф-редактор регіональних новин ТРК «Люкс» Парасковія Дворянин переконана, що незріле суспільство породжує незрілу журналістику, яка не може опиратися тиску.