У світі побільшало смертних вироків, - Amnesty International

17:20, 27 березня 2012

Правозахисна організація Amnesty International відзначає, що 2011 року кількість смертних вироків у світі підстрибнула вгору - переважно за рахунок країн Близького Сходу – Іраку, Ірану і Саудівської Аравії. Але водночас Amnesty наголошує, що Китай страчує більше засуджених, ніж решта світу разом. США ж посіли п'яте місце за кількістю страчених у минулому році.

Організація каже, що, хоча кількість країн, що практикують смертну кару, зменшилася, від 23 до 20, страчено там 676 людей. Для порівняння, загальна кількість страчених 2010 року становила 527 людей, - повідомляє ВВС-Україна.

До цього числа не входять страчені в Китаї, оскільки Пекін вважає кількість виконаних смертних вироків державною таємницею і офіційної статистики судових убивств немає.

Однак за припущеннями Amnesty, число страчених китайців досягає кількох тисяч.

"Тільки в 20 країнах, наскільки нам відомо, привели у виконання смертні вироки, - заявив  генеральний секретар Amnesty International Саліл Шетті. - Це означає, що в 178 країнах смертної кари немає".

Кількість підтверджених смертних вироків у регіоні Близького Сходу зросла на майже 50% і досягла 558, сказано в повідомленні організації.

Найбільше засуджених страчено в Ірані - 360, зокрема, багатьох засуджених відповідно до нового законодавства протидії наркотикам.

У Саудівській Аравії було виконано як мінімум 82 смертних вироки (на 55 більше, ніж у 2010 році), в Іраку - 68, тоді як 2010 року в тій країні стратили одну людину.

Хвиля народних революцій у країнах арабського світу, відомих як "Арабська весна", призвела до посилення насильства у Лівії, Сирії і Ємені, що ускладнило збір достовірної інформації про смертну кару в цих країнах, вказують автори доповіді Amnesty International.

Лідери серед "держав-катів" - Китай та Іран, потім Північна Корея, Ірак, Саудівська Аравія, Ємен, Сомалі та Сполучені Штати Америки.

США посіли п'яте місце за кількістю страчених у минулому році, привівши у виконання 43 вироки (лише на три менше, ніж у 2010 році).

Організація назвала "ганебним" застосування смертної кари в США, відзначивши, що це єдина демократична країна Заходу, яка минулого року страчувала людей.

Amnesty International більше не включає в свої огляди цифри страчених в Китаї, де ця інформація суворо затаємничена. Одночасно правозахисники закликали комуністичну владу КНР розсекретити дані і підтвердити цифрами заяви Пекіна про те, що завдяки поправкам до кримінального кодексу за останні роки число смертних страт у країні знизилось.

Організація відзначає, що Китай скасував смертну кару за 13 видами економічних злочинів.