Кількість журналістів у світі, які перебувають у тюрмах, у 2016 році досягла рекордної позначки. Станом на 1 грудня 2016 року загальна кількість ув’язнених журналістів в світі становила 259 осіб, і щонайменше 81 із них ув’язнені у Туреччині після невдалого державного перевороту. Про це йдеться у повідомленні Комітету захисту журналістів, який підготував відповідне дослідження.
За даними Комітету захисту журналістів, майже три чверті журналістів, які перебувають за ґратами, звинувачуються в державній зраді.
«Згідно з переписом комітету, в Туреччині за ґратами перебував як мінімум 81 журналіст — це більше, ніж в будь-якій країні в будь-який момент часу з моменту початку обліку (1990 рік), і всі ці люди звинувачували в антидержавній діяльності», — йдеться в звіті комітету.
Китай, який очолював список із кількості ув’язнених журналістів у 2014 і 2015 роках, опустився на друге місце з 38 співробітниками ЗМІ за ґратами. Далі в цьому списку розташувалися Єгипет, Еритрея та Ефіопія. При цьому Ефіопія, Панама, Сінгапур і Росія садили в тюрми журналістів, які є громадянами інших держав.
У Росії, як випливає з дослідження, на даний момент двоє журналістів перебувають в ув’язненні через свою професійну діяльність: українець Роман Сущенко, якого російська влада підозрює у шпигунстві, і чеченський кореспондент порталу «Кавказский узел» Жалауді Герієв, засуджений на три роки ув’язнення і визнаний політв’язнем.
«Журналісти, які працюють для збору та поширення інформації, виконують важливу для суспільства роботу, і їхні права захищені відповідно до міжнародного права. Вражає те, що багато урядів порушують свої міжнародні зобов’язання, ув’язнюючи журналістів і придушуючи критику», – прокоментував виконавчий директор Комітету захисту журналістів Джоел Саймон.