У "Свободі" кажуть, що їхні активісти яйце в Коморовського не кидали

17:00, 14 липня 2013

Активісти Луцької міськорганізації ВО "Свобода" не проводили і не планували проводити акцій, приурочених до заходів з нагоди 70-ї річниці Волинської трагедії.

Про це повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" керівник Луцької міської організації партії "Свобода" Святослав Боруцький.

"Я, як голова луцької міської організації ВО "Свобода", заявляю про те, що наша організація ніяких акцій стосовно приїзду польського президента в місто Луцьк не проводила", - сказав Боруцький, коментуючи інформацію польських ЗМІ про те, що зловмисник, який забруднив президента Польщі Броніслава Коморовського, мав при собі рюкзак, на якому був напис "Свобода".

Керівник Луцької міськорганізації "Свободи" додав, що "є інформація, що ця людина–  навіть не житель нашої області".

Боруцький зазначив, що він, як керівник міської організації, був присутній на заходах, присвячених 70-й річниці Волинської трагедії, також були присутні і народні депутати ВО "Свобода", але активістів партії на цих заходах не було.

Як повідомлялося, після богослужіння в пам'ять жертв Волинської трагедії в Луцьку глава польської держави підійшов поспілкуватися з віруючими, охорона Коморовського не заперечувала.

Серед тих, хто підійшов до президента, був 21-річний уродженець Запорізької області. Він підійшов до Коморовського і нібито розчавив у нього на плечі яйце. Цей громадянин затриманий, він проходить огляд на предмет наявності в крові алкоголю.

За інформацією польських ЗМІ, зловмисник мав при собі рюкзак, на якому був напис "Свобода". У волинській обласній міліції у повідомили, що не мають інформації про наявність такого рюкзака у затриманого.

Як відомо, Броніслав Коморовський перебуває у Луцьку у межах урочистостей з нагоди вшанування памʼяті жертв Волинської трагедії. У своїй промові президент Польщі заявив, що минуле не повинно розділяти український та польський народи.

Нагадаємо, Сейм Польщі 12 липня в резолюції до 70-річчя Волинської трагедії назвав польсько-український етнічний конфлікт 1940-х років "етнічною чисткою з ознаками геноциду", але не підтримав поправки до тексту ухвали, згідно з якою Волинську трагедію назвали б «геноцидом».

Загалом за згадану ухвалу проголосувало 263 депутати Сейму, 33 проголосувало проти, і 146 обранців утрималося.

Перед тим 20 червня Сенат Польщі ухвалив заяву з приводу 70-річчя Волинської трагедії, в якій трагічні події 1943-го назвав «етнічною чисткою з ознаками геноциду». Водночас у Сенаті відзначили й ту роботу, яку провела Україна й Польща для осмислення складних сторінок історії. Львівська облрада назвала рішення Польського Сенату таким, що перекреслює спроби примирення між Польщею та Україною.

Як повідомляв ZAXID.NET, проект ухвали польського Сейму щодо засудження операції "Вісла" викликав хвилю протестів у польському суспільстві, зокрема в Інтернеті. А УГКЦ засудила Волинську трагедію та закликала народи до примирення.

Довідка

У 1942-1947 роках точилася Друга польсько-українська війна, яка розгорнулася в рамках Другої світової війни. Війна йшла за українські території, які до 1939 року входили до складу Польщі (Холмщину, Волинь, Галичину), на яких українці хотіли створити власну державу, а поляки бажали відновлення довоєнних кордонів. Проте питання кордонів вирішилося після Другої світової без участі українців і поляків, після чого комуністична влада Радянського Союзу та Польщі насильно змінила етнічну конфігурацію західноукраїнських та східнопольських територій.