У тернопільських вишах побільшає іноземних студентів

15:32, 5 липня 2011

У навчальному 2010-2011 році у вищих навчальних закладах Тернополя навчалося майже 1500 іноземних студентів. Проте цьогорічна вступна кампанія, що стартувала 1 липня, свідчить, що їх кількість у наступному 2011-2012 н.р. суттєво зросте.

Наразі найбільшою популярністю серед іноземців користується медичний університет ім. І. Горбачевського. За словами декана факультету іноземних студентів  Михайла Корди, цього року у виші чекають збільшення іноземних абітурієнтів.

«У цьому весняному семестрі у ВНЗ навчалося 1053 іноземних студенти. Найбільша популяція студентів у нас з Нігерії. Їх є понад триста чоловік. Друга країна за кількістю студентів – Ірак. Звідти є 250 студентів. Відрадно, що маємо багато студентів з Америки», – розповів Михайло Корда.

Близько 60 іноземців цьогоріч навчалося на факультеті по роботі з іноземними студентами Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя.

 «Цього року ми плануємо прийняти біля ста двадцяти осіб на перший курс. І на підготовче відділення – біля ста осіб. Тобто заповнити повністю ліцензований об’єм людей», - розповів декан факультету Богдан Ковалюк. – Найбільше студентів у нас із Нігерії, Конго, Марокко, Камеруну, Гвінеї і Таджикистану».

Не менш популярний серед громадян інших країн економічний напрям. Так, в національному економічному університеті цього року навчалося 88 іноземців. Проте наступного навчального року їх буде більше 100.  Серед країн на першому місці Танзанія, Гана, Російська Федерація, Азербайджан, Німеччина, Канада, повідомив начальник відділу обліку та верифікації іноземних студентів ТНЕУ Денис Гаргула.

Не користується популярністю національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка, де 2010-2011 н. р. навчалося лише 4 іноземці.

Двоє із них закінчили навчання цього року, тобто на наступний рік, відповідно, залишається двоє.

«Всі вони були направлені до нас за міжурядовими угодами Міністерством освіти і науки України. Наразі набором іноземних студентів наш університет не займається.  Двоє випускників – з Грузії. Інші двоє – з Молдови та Росії», – зауважила начальник відділу міжнародних зв’язків педагогічного університету Романа Мисула. Ймовірно, така мала кількість іноземних студентів – майбутніх педагогів – пов’язана з тим, що цей ВНЗ спрямований суто на навчання українських спеціалістів.