"Міська влада Тернополя стала заручником діяльності органів державної влади, від яких залежить вартість газу та електрики для потреб підприємств комунальної галузі. Плата за природній газ та світло, а також система нарахування податків становлять майже 75% в тарифі на теплопостачання та подачу гарячої води. А це саме ті показники, на які місцева влада не впливає", - зазначив заступник міського голови з питань економіки Петро Гринчишин, коментуючи звинувачення голови Тернопільської ОДА Юрія Чижмаря на адресу міськвиконкому в неправомірному піднятті тарифів за теплопостачання та гарячу воду. Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Тернопільської міськради.
За словами П.Гринчишина, органи місцевого самоврядування стають заручниками тарифної політики уряду, і змушені вдаватись до підвищення тарифів, щоб не допустити банкрутства комунальних підприємств та звільнення працівників. Зокрема, тариф на централізоване теплопостачання та подачу гарячої води для населення востаннє змінювався в березні минулого року. За це час зросла мінімальна зарплата, з червня по грудень 2008 року включно щомісячно на 3% піднімалась вартість природного газу, з січня 2009 року зросла вартість електроенергії.
"В той же час, ми готові не підвищувати тарифи, за умови, якщо обласна державна адміністрація сприятиме виділенню комунальному підприємству "Тернопільміськтеплокомуненерго" дотації в розмірі 14 мільйонів гривень, хоч би до показника державної дотації 2008 року. Відповідне звернення вже готується", - резюмував заступник мера.
Нагадаємо, 20 лютого голова Тернопільської облдержадміністрації Юрій Чижмарь звернувся до прокуратури, Антимонопольного комітету, інспекції з контролю за цінами, з проханням перевірити правомірність рішення виконкому Тернопільської міськради стосовно підвищення тарифів на послуги централізованого опалення для населення. У облдержадміністрації відзначають, що Тернопільський міськвиконком не звертався за експертним висновком до головного управління економіки ТОДА щодо проекту рішення, яким передбачено підвищити з 1 березня 2009 року тарифи на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води для населення. Юрій Чижмарь вважає, що аналіз рішення міськвиконкому дає підстави робити висновки про порушення при його прийнятті діючого законодавства.
Зокрема голова облдержадміністрації відзначив, що рішення виконавчого комітету порушує пункт 7 Указу Президента України "Про додаткові заходи щодо подолання фінансової кризи в Україні", де йдеться про запровадження, до стабілізації фінансово-економічної ситуації в Україні, мораторію на підвищення цін на товари та послуги суб'єктів природних монополій. Голова облдержадміністрації попросив прокуратуру Тернополя внести протест на рішення Тернопільського міськвиконкому від 17 лютого 2009 р. №195 "Про впорядкування тарифів на послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води населенню".Юрій Чижмарь доручив обласному територіальному відділенню Антимонопольного комітету України надати висновок про відповідність рішення міськвиконкому вимогам антимонопольного законодавства, а державній інспекції з контролю за цінами в області - надати висновок щодо обґрунтованості витрат та економічного обґрунтування зміни статей витрат.
За рішенням виконкому, з 1 березня в Тернополі щомісячна плата за приєднане теплове навантаження збільшиться від 1,02 грн до 1,16 грн за 1 м.кв площі, а плата за спожиту теплову енергію (в опалювальний сезон) збільшиться з 2,85 до 3,68 грн за 1 м.кв. За гарячу воду за відсутності лічильника тернополянам доведеться з 1 березня платити 37,49 грн за одного жителя в місяць, тоді як тепер платять 27,58 грн. Якщо ж є лічильник, то за 1 кубометр гарячої води доведеться платити 12,59 грн, тоді як зараз 9,24 грн.