У Тернополі презентували книгу про Голодомор зі свідченнями очевидців

16:30, 19 листопада 2008

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї було презентовано книгу "І було пекло на землі. Голодомор 1932 - 1933 років в Україні: передумови, механізми здійснення, наслідки", присвячену 75-річчю великого голоду. Виступаючи перед учасниками презентації, голова облдержадміністрації Юрій Чижмарь сказав, що Тернопілля не зазнало голоду 1932-33 років, однак пропонована книга побудована на документальному матеріалі та спогадах свідків і жертв Голодомору, які після трагедії переселилися до Тернопільської області. На сьогодні їх в області проживає 362 особи, - повідомили ZAXID.NET в прес-службі ТернОДА.

Юрій Чижмарь назвав видання достойною працею великого колективу різних людей, Книгою пам’яті, яка залишиться важливим джерелом правди для нащадків, молодого покоління, усіх, хто вивчатиме історію рідного краю та народу.

Голова ОДА висловив слова щирої вдячності усім, хто долучився до видання цієї книги, і найперше її автору та упоряднику, кандидатові історичних наук, доценту Тернопільського Національного економічного університету Миколі Лазаровичу, видавцеві, директору видавництва "Джура" Василю Ванчурі, працівникам обласного архіву та управління СБУ в Тернопільській області, іншим.

Поки що віддруковано 3000 примірників книги "І було пекло на землі. Голодомор 1932 - 1933 років в Україні: передумови, механізми здійснення, наслідки". Половину з них буде передано Інститутові національної пам’яті в Києві для розповсюдження по Україні. Другу половину роздадуть бібліотекам та школам області.

На вечорі, присвяченому презентації книги, виступили також директор видавництва "Джура" Василь Ванчура, поетеса Наталя Волотовська, автор та упорядник книги, кандидат історичних наук, доцент Тернопільського Національного економічного університету Микола Лазарович. Вони відзначили, що це не перше в історії краю видання, яке висвітлює трагічні сторінки в житті українського народу, спричинені політикою геноциду і репресій тоталітарного комуністичного режиму. Проте, - найбільш ґрунтовне і об’ємне. Поява цієї книги є вкладом нашої області у справу повернення українцям історичної правди. І не тільки правди, а й, що особливо важливо, - розуміння та усвідомлення тих страшних часів 75-річної давності.