Макет центральної частини Тернополя початку ХХ століття встановили біля Архикатедрального собору. Про це повідомило «Вільне життя».
За словами консультанта проекту, краєзнавця Тараса Циклиняка, ідея створення бронзового макету існувала давно, проте торік вирішили її таки реалізувати.
«Торік 20 квітня ми зібралися в прес-клубі й оголосили про намір розпочати роботу. Наш колектив налічує майже три десятки осіб. Працювали над проектом рік. До цього часу я упродовж пяти років збирав інформацію про те, яким був Тернопіль перед війною. Для створення макету опрацювали понад п’ять тисяч фотографій, багато відео, спогадів старожилів, краєзнавців, істориків», – сказав він.
Крім цього для створення макету були використані карти 1908 та 1912 року та дані аерозйомки 1917 року. На макеті можна побачити пам’ятки архітектури, які збереглися, та ті, які були знищені під час війни або радянською владою.
Створили бронзовий макет довоєнного Тернополя у ливарній майстерні Львова.
«Вони уперше виконували таке замовлення. Та й в Україні це – перший макет міста вуличного відкритого типу», – зазначив меценат проекту Вадим Перець.
Біля макету мають намір встановити інформаційний стенд, де буде більше світлин та описів про Тернопіль часів Австро-Угорщини, період найбільшого, за словами активістів, розквіту міста. Також запрацює багатомовний сайт, де можна більше дізнатися про ідею створення макету й ознайомитися зі світлинами, на яких зображено давнє місто.
Фото: Макет довоєнного Тернополя / «Вільне життя»