Проросійські бойовики, котрі другий місяць тероризують мешканців кількох міст на Донбасі, використовують зброю, яку Російська Федерація захопила під час війни з Грузією в 2008 році.
Таку думку висловив експерт з військової техніки Тадеуш Врубель, коментуючи опубліковане українськими силовиками відео, на якому видно переносний ракетно-зенітний комплекс, частина якого вироблена польським виробником.
"Правдоподібно, це можуть бути ПЗРК Grom, які Польща продала офіційно Грузії та котрі потрапили до рук Росії в 2008 році", - сказав експерт.
При цьому він зауважив, що російська армія хвалилася захопленням цієї зброї.
Врубель також назвав "невипадковим" те, що терористи використовують захоплену в Грузії зброю в Україні.
Ще один неназваний польський експерт у коментарі місцевому порталу niezalezna.pl заявив, що зброю, якою воюють терористи Донбасу, росіяни захопили у Грузії, і назвав це "безсумнівним".
"Це очевидна російська провокація та черговий доказ, що зброя для сепаратистів поставляється з Росії. Російська армія забрала кілька такого типу ПЗРК під час російсько-грузинської війни 2008 року. Це єдина можливість, через яку Росія могла їх здобути", - зазначив він.
У свою чергу Міністерство оборони Польщі відмовилось прокоментувати, яким чином польський ПЗРК міг опинитись в Україні, а представник польського оборонного холдингу Polski Holding Obrony (PHO) назвала передчасним стверджувати, що виявлена українськими силовиками техніка була вироблена у Польщі.
"Поки не будемо мати більше інформації - не можемо підтвердити, що це наша продукція", - сказала прес-секретар PHO Моніка Конєцко.
Вона зазначила, що поляки точно не поставляли Grom до Росії, оскільки росіяни виробляють конкурентну до цієї установки власну зброю, а також в Україну.
Місцевий телеканал TVN24 зазначає, що оприлюднені фото ПЗРК свідчать, що це установка Grom E2, яку створили польські експерти на базі радянської "Ігли". Це підтверджують відповідне маркування та польські написи.
Водночас журналісти звертають увагу, що пусковий механізм на ній, швидше за все, російського виробництва через написи російською мовою на ньому.