У ТИМОШЕНКО - АМНЕЗІЯ

16:22, 22 вересня 2008

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко сьогодні, 22 вересня, зазначила, що "вона особисто та фракція БЮТ заявляла, заявляє та заявлятиме, що в Україні одна єдина державна мова - українська", - повідомили ZAXID.NET в Управлінні у зв'язках із ЗМІ Секретаріату Кабінету міністрів України.

Нагадаємо, 19 вересня, Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону України "Про державну службу" (№1400), автором якого є лідер Партії регіонів Віктор Янукович. "За" проголосував 361 народний депутат. Стаття 21 цього закону містить положення про те, що "особи, що вступають на державну службу і претендують на зайняття посад державної служби, повинні відповідати таким вимогам: 3) вільно володіти державною та російською мовами".

Закон, який закріплює реальну двомовність в органах державної влади, підтримали, зокрема, народні депутати-львів’яни: від БЮТ - І.Денькович, С.Давимука, О.Гудима, С.Курпіль, М.Косів; не голосували - А.Шкіль, В.Яворівський; від Партії регіонів - П.Писарчук, Т.Чорновіл, Г.Герман.

Закон було проголосовано конституційною більшістю, незважаючи на негативний висновок Головного науково-експертного управління, зокрема щодо статті 21:

"В якості однієї з кваліфікаційних вимог до державного службовця ця стаття називає вільне володіння російською мовою (п. 3 ч. 1). За своїм змістом дана пропозиція, фактично, виходить з того, що органи державної влади України широко вживають російську мову при здійсненні своїх офіційних функцій. Однак, у ч. 1 статті 10 Конституції України передбачено, що державною мовою в Україні є українська мова. Системний аналіз статті 10 Основного Закону України взагалі і ч. 1 цієї статті зокрема не дає жодних підстав для висновку, що поряд із українською у системі органів державної влади України (на всій території держави) має використовуватись російська або якась інша мова у якості обов’язкового офіційного або "робочого" засобу спілкування. З огляду на це, встановлення загальної кваліфікаційної вимоги щодо вільного володіння особою, яка вступає на державну службу, російською мовою, може бути розцінено як неконституційне".