У Трускавці відкрилася великодня виставка «Від голки з ниткою до об'єктива»

11:23, 14 квітня 2011

У Єпархіальному музеї в Трускавці 14 квітня відкрилась великодня виставка «Від голки з ниткою до об'єктива» Ірини Бердаль-Шевчик.

Про це ZAXID.NET повідомив директор Єпархіального музею Тарас Шафран

Виставка експонуватиметься до 27 травня.

«Розпочинаючи з нашого музею авторка  реалізовує свою давню мрію - проект "Від голки з ниткою до об'єктива", де заплановано за два роки, крок за кроком, відвідати усі куточки Львівської області», – розповів директор музею.

«Представлені на виставці роботи - це авторські колекції писанок, для створення яких використовується бісер, техніка плетіння "Ндебеле", оформлені на дерев'яних підвісках. Плануючи нову колекцію великодніх писанок за основу, зазвичай, Ірина Бердаль-Шевчик використовує фрагмент українського візерунку. Вона навчилася обплітати писанки і ялинкові іграшки бісером. Це дуже клопітка робота, яка вимагає вивчення фрагментів візерунків у різних місцевостях. Саме ці твори мистецтва Ірина і фотографує, сьогодні вона виставляє ці фото у нашому  музеї», - розповів Тарас Шафран.

Як зазначає авторка: «Через світлини, коли зупиняється час, я передаю свою маленьку казку, відчуття свята, неповторності кожної хвилини життя».

Довiдка ZAXID.NET

Ірина Бердаль - Шевчик народилась в 1981 році в місті Трускавець на Львівщині у сім'ї родовитого різьбаря Юрія Бердаля. З дитинства, дивлячись як батько працює, зрозуміла - руки можуть творити неповторні речі. Любов до прекрасного Іринка отримала від батьків разом з генами талановитого лемківського роду. Писанкові орнаменти на основі традиційних української вишивки відзначаються тонким відчуттям кольору та гармонії. п. Ірина створила писанкові композиції на основі галицьких орнаментів і рослинних елементів трансформувавши їх математичними розрахунками на бісер. З допомогою батька оформила їх на дерев'яних різьблених держаках.

З вересня 2002 року Ірина Бердаль - Шевчик є активним членом Об'єднання народних майстрів та художників - аматорів при Львівському державному обласному центрі народної творчості і культурно-освітньої роботи. Починаючи з 2002 року до сьогодні була учасником більш ніж 20 виставок, серед яких – колетивні ( м. Львів, м. Трускавець, м. Луганськ, м. Ужгород, м.Вінниця, м.Луцьк,м.Рівно, м. Дрогобич, м. Івано-Франківськ) та родинні (м.Трускавець, м. Львів).Станом на весну 2011 р. нараховується понад 90 колекційних авторських робіт з бісеру та більше 70 авторських світлин.