6 червня в Івано-Франківській міській центральній клінічній лікарні відбулося урочисте відкриття кардіохірургічного відділення і презентація унікального апарата – поліфункціонального ангіографа, вартістю близько 22 млн грн.
У новому відділенні створено можливості для надання допомоги пацієнтам із загостренням ознак серцево-судинних захворювань протягом перших 2 годин з часу виникнення у них симптомів. За допомогою ангіографа прикарпатські кардіохірурги зможуть провести діагностику патологій судин та усунути їх непрохідність, що дозволить у майбутньому уникнути високовартісних операцій і значно скоротити період реабілітації, повідомляє «Фармація».
Спершу лікарі розпочнуть дослідження хронічної серцевої недостатності. Часто інфаркт виникає через тромб в серцевій судині. А за допомогою поліфункціонального ангіографу через ногу або руку в серце вводиться спеціальний катетер, з нього можна потрапити до судини, яка кровопостачає серцевий м’яз і діагностувати, в якому саме місці є звуження судини, повідомили ZAXID.NET у ЦМКЛ Івано-Франківська.
Крім цього івано-франківські лікарі будуть досліджувати судини головного мозку, адже інсульти також виникають внаслідок звуження судин головного мозку, а також артерій і всіх інших органів черевної порожнини, артерій, які кровопостачають нирку, підшлункову залозу, нижні та верхні кінцівки. З допомогою спеціального обладнання будуть проводитися ендоваскулярні, тобто внутрісудинні операції.
«Ми оголошуємо тендер на закупівлю обладнання для обстеження судин, – розповів заступник головного лікаря ЦМКЛ з лікувальної роботи Олег Ціхонь. – Собівартість однієї коронарографії – 2500-3000 грн. Потрібно придбати для потреб лікарні спеціальні зонди, катетери, контраст. Ми плануємо закупити необхідне обладнання на суму 1 млн грн, для того, щоб жителі як міста, так і області могли робити ці процедури цілком безкоштовно. Плануємо, що через 2-3 місяці ці розхідні матеріали в нас уже будуть».
За словами медиків, при виявленні зони звуження судин, що може призвести до ішемії, поганого кровопостачання серцевого м’язу і, як результат, до інфаркту міокарду, в серце проводиться спеціальний стенд – маленька пружинка, яка в стисненому стані проходить до судини і там розширюється, кровопостачання відновлюється, а відтак не виникне змертвіння серцевого м’язу.
За довідкою Вікіпедії, ангіограафія (грец. αγγειον — судина і γραφω — пишу) — метод спеціального рентгенологічного дослідження кровоносних судин різних органів шляхом введення в артеріальну чи венозну систему речовин, які дають різку тінь в рентгенівських знімках.