Активісти Майдану Незалежності заявили про намір влади Києва зачистити центральну площу столиці.
Про це повідомила Центральна рада сотень Майдану на своїй сторінці у Facebook.
«На Майдані багато міліції, люди в балаклавах і комунальні служби – планують зачистити всю територію, просимо допомоги у всіх небайдужих», – йдеться в повідомленні.
Як повідомляє Еспресо.TV, у четвер з самого ранку до центру Києва почала з`їжджатися комунальна прибиральна техніка, щоб прибрати намети Майдану. Майданівці у відповідь підпалили шини на розі Будинку профспілок та атакують палицями правоохоронців
Водночас, у прес-службі ГУМВС України в Києві розповіли, що у центрі Києва за громадським порядком стежать близько 20 працівників Нацгвардії, а також працівники ДАІ, які забезпечують безперешкодний проїзд комунальної техніки.
УНН повідомляє, що майданівці розбирають бруківку на розі вулиць Хрещатик та Прорізної.
На сам Майдан Незалежності рятувальники та міліція нікого не пропускають. Це розпорядження стосується і працівників ЗМІ.
Згодом голова Комітету виборців України Олександр Черненко у своєму Facebook повідомив, що майданівці цією бруківкою закидують комунальників.
«Все розумію, але кидати бруківку в беззахисних комунальників – це занадто», – написав він.
Фото: Сергій Мельниченко/Facebook
Батальйон «Київ1» повідомив на своїй сторінці у Facebook, що забезпечує охорону громадського порядку. «Ми вживаємо всіх заходів для того, щоб не допустити конфліктів, провокацій і постраждалих серед мирного населення і будемо адекватно реагувати на будь-які порушення Закону», - йдеться у повідомленні батальйону.
Бійці батальйону «Київ1» вилучили з наметів зброю та боєприпаси.
Станом на 11:30, як повідомляє Інтерфакс-Україна, комунальникам вдалося розібрати майже всі барикади біля Будинку профспілок з боку Європейської площі, а ті, що залишилися – догоряють.
Зокрема, горять барикади по всій ширині проїжджої частини Хрещатика в районі Головпоштамту.
Також розібрано більшу частину наметів і барикад в нижній частині вулиці Інститутської і біля Лядських воріт, там догорають барикади, які ще залишилися.
У той же час, продовжують горіти шини біля Будинку профспілок, пожежники до них не мають доступу.
Біля станції метро «Хрещатик» уже не видно диму. Однак видно сильну пожежу біля будівлі Київської мерії, їдкий чорний дим йде в бік Бессарабського ринку. Пожежа досить велика.
Майданівці захопили вантажний автомобіль комунальних служб і поставили його поперек проїжджої частини на Майдані Незалежності, намагаючись перешкоджати комунальникам і правоохоронцям. Вони також намагаються відтіснити комунальників в бік ЦУМу.
Як зазначає агентство, на місці подій немає паніки, люди ходять Хрещатиком, багато – з фотоапаратами.
УНІАН інформує, що станцію метро «Майдан Незалежності» закрито на вихід. Працівники метрополітену пояснюють, що станція метро закрита з технічних причин. Іншої інформації вони не надають.
Як повідомив кореспондент Еспресо.TV, внаслідок сутичок на Майдані є поранені, їх щонайменше двоє. «З обох сторін протистояння. Пораненим надали медичну допомогу неподалік Майдану, де патрулює карета швидкої. В одного з постраждалих розбита голова», – розповів він.
У МВС повідомили, що серед постраждалих є і їхні працівники.
Приблизно об 11:50 сутички на Майдані припинилися, на самому Майдані догорають залишки дров і шин, повсюди розкидані купи сміття, люди поводяться спокійно, правоохоронців не видно, на Хрещатику залишаються дві машини "швидкої допомоги", лікарі яких до того надавали медичну допомогу учасникам сутичок. Комунальники і пожежна техніка покинули Хрещатик, повідомляє УНІАН.
Як сказав перший заступник голови Шевченківської РДА Києва Ілля Сагайдак, сьогодні працівникам комунальних служб вдалося звільнити від барикад та наметів проїжджу частину від вул. Михайлівської до Майдану Незалежності, а також від Європейської площі до вул. Інститутської та частково з боку вул. Прорізної.
При цьому Сагайдак зауважив, що перед цим протягом місяця велися переговори з мешканцями Майдану щодо звільнення проїзду у центрі Києва, але вони так нічим і не закінчилися.
Нагадаємо, активісти на київському Майдані перебувають з кінця листопада 2013 р.