У четвер, 8 березня, центром Львова пройшов Феміністичний марш під гаслами «Сестринство, підтримка, солідарність». Така акція відбувається у місті вже четвертий рік поспіль – цього разу участь у ньому взяло близько 200 осіб серед них і діти. Учасниці та учасники ходи закликали до боротьби із домашнім насильством, до зрівняння оплати праці чоловіків та жінок та проти сексизму у суспільстві.
Учасники та учасниці маршу збирались на площі Ринок біля центрального входу до міської ратуші. Частина з них взяла участь в імпровізованому барабанному оркестрі. Перш, ніж розпочати ходу, кілька активісток виступили із промовами: вони наголосили, що законодавчих змін, які стосуються боротьби із дискримінацією на роботі чи боротьби із насильством в родинах, досі недостатньо.
Неподалік від основної акції зібралась невелика група дівчат (приблизно 20 осіб), які стояли із плакатами на кшталт «Гендерні квоти дискриміновані», «Не гендер, а стать». За словами учасниць цієї альтернативної акції, вони зібрались тому, що не погоджуються зі словами та діями львівських феміністок. На думку цих активісток, боротьба жінок за рівні права з чоловіками призведе до того, що жінкам доведеться займатись важкою та небезпечною фізичною працею, а замість Міжнародного жіночого дня краще святкувати День Матері.
«Жінки можуть працювати моделями, а не таскати цеглу», - прокоментувала одна з учасниць акції, яка не назвала свого імені.
Інша активістка заявила, що феміністки недостатньо борються проти сімейного насильства.
«Вони просто виступають проти домашнього насильства і не дають шляхів, як його подолати. Тобто, їхні шляхи подолання насильства – це щоб жінки стали чоловіками. Або не одружувались», - заявила дівчина.
На її думку, подолати домашнє насильство можна лише за умови, якщо держава надаватиме соціальні гарантії та допомогу жінкам, які бояться заявляти на своїх партнерів у поліцію через ризик опинитись без житла та/чи фінансової підтримки. Варто зауважити, що за кілька метрів феміністки говорили практично про те ж саме.
На питання, чи представляють вони якусь організацію, дівчата заявили, що вони прийшли самі. Однак, як відомо ZAXID.NET, серед них були представниці «Національного корпусу» та «Правого сектору».
Інша група осіб, що зібрались біля ратуші цього дня - близько 20 молодиків у спортивному одязі. Серед них був і лідер «Правого сектору» Львівщини Тарас Бобанич (відомий як «Хаммер»). Після того, як колона жіночого маршу рушила з площі Ринок до проспекту Свободи, ці хлопці та дівчата з «альтернативної» акції почали спілкуватись між собою (хоча раніше на питання ZAXID.NET учасниця цієї акції заявила, що не знає, хто ці хлопці) та навіть спробували спалити один з плакатів із гаслом «No means no» («Ні означає ні«), який належав учасниці маршу.
Феміністичний марш пройшов колоною з площі Ринок до Опери, та вернувся проспектом Свободи назад, до ратуші. Під час ходи було частково обмежено рух транспорту, а безпеку учасників забезпечували 14 працівників патрульної поліції та інші представники правоохоронних органів.
За словами свідків, під час акції один невідомий спробував підбігти до учасників маршу, щоби облити їх зеленкою, але поліція його затримала.
Проте, за словами речниці Нацполіції Світлани Добровольської, цей інцидент не мав стосунку до самого маршу.
«На площі Підкови між чоловіками виник конфлікт під час того, як проходив марш. Поліція доставила до Галицького відділу найактивнішого учасника цієї сутичка. Сам марш минув без порушення публічного порядку», - розповіли ZAXID.NET у поліції.
Затриманим виявився 17-річний львів'янин. Наразі вирішується питання про притягнення його до відповідальності.
Група невідомих спробувала забігти на проспект Свободи та увірватись до учасників маршу, але різко повернулась назад і втекла, коли поліція затримала одного з них.