У центрі Львова школярів навчали надавати першу допомогу після ДТП

Майстер-клас для школярів влаштували працівники «Товариства Червоного Хреста»

7 вересня

Майстер-клас із першої медичної допомоги влаштували у центрі Львова у п’ятницю, 7 вересня, біля міської Ратуші. На пл. Ринок, 1, працівники «Товариства Червоного Хреста» влаштували для школярів майстер-клас із надання першої медичної допомоги тим, хто постраждав у ДТП. Дітей, а також перехожих, навчали, як робити масаж серця, штучне дихання, зупиняти кровотечу й перев'язувати рани. Тренувалися на манекенах.

«Якщо говорити загалом про надзвичайні ситуації, де є постраждалий, потрібно передовсім оглянути місце події. Далі – того, хто потерпів. У разі, якщо людина непритомна, перше, що слід зробити, – серцево-легеневу реанімацію вручну. Це нелегко, адже натискань на грудну клітку потрібно щонайменше тридцять, а опісля – два вдихи, щоби змусити серце забитися. Тоді кров піде до нирок і вони не відмовлять», – пояснює інструкторка з надання першої медичної допомоги Наталія Семочко.

Зволікати, за словами медиків, не можна й тоді, коли в постраждалого кровоточить рана.

«Притисніть до місця кровотечі чисту тканину або щось целофанове, наприклад, пакетик чи файл. Далі перев'яжіть його й ще раз накладіть пов'язку. Якщо поранена рука, то тиснучу, обличчя або голова – пращевидну», – радить інструкторка з надання першої медичної допомоги Уляна Стельмах.

Медико-соціальний центр «Товариства Червоного Хреста» у Львові, який розташований на вул. Богдана Лепкого, 5, влаштовує курси для тих, хто бажає навчитися першої медичної допомоги або освіжити свої знання. До цього спонукає і сумна статистика ДТП на Львівщині за минулий місяць: їх, за повідомленням Патрульної поліції Львова, трапилося 898. Унаслідок аварій травмувалися 248 осіб, а загинули – 24.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Український «вуличний футбол» і його наслідки для дидактики та науки
Головні новини Львова за 20 листопада
РАГУlive. Випуск за 20 листопада
«Львівлелектротранс» планує змінити шість трамвайних маршрутів
ЄБРР припинив кредитувати проекти з сонячної енергетики в Україні
Приїжджі праворадикали в масках влаштували вуличну акцію біля львівської мерії
Ryanair відкрив п’ять нових маршрутів з Києва за ціною від 5 євро
«Чорна п'ятниця» у Львові: де шукати знижки
«Опозиційний блок» виключив зі своєї фракції Юрія Бойка і Сергія Льовочкіна
«Авто Євро Сила» заблокувала трасу Київ-Чоп на Львівщині