Власники приміщень на першому поверсі будинку, що на вул. Січових Стрільців, 3 у Львові, з вікна зробили двері, спотворивши в такий спосіб пам’ятку архітектури.
Будинок належить до обласного комунального майна, тож його долю вирішує обласна рада. Проте в управлінні майна кажуть, що перший поверх в них викупили десятки років тому. Щоправда, в обласній раді не назвали власника першого поверху. Сусіди ж бояться обмовитись бодай словом, оскільки переконані, що коли скажуть зайве, їм же буде гірше.
По суті, ця історія тягнеться ще з літа. Так, вночі напередодні Дня Незалежності невідомі в проїзді Крива Липа встановили в стінах будинку масивні металеві швелери і збудували величезний навіс. А вже тепер з іншого боку будинку замість вікна зробили двері. Додамо, що для будь-яких змін у будинку треба отримати чимало дозволів, основний – з архбудінспекції, що в Києві. Влітку у забудовників були лише декларації.
Журналістам ZAXID.NET стало відомо, що до скандальної реконструкції має стосунок обласний депутат від ВО «Свобода» Володимир Говірко. Хоча уся проектна документація зареєстрована на ФОП Наталію Мартинишин. «Я вже, напевно, два місяці не є власником, але всі документи отримані офіційні, ми місяць чекали, щоб їх отримати, і я дозволу чекала з Києва», – зазначила пані Наталія.
На запитання, чи знайоме їй прізвище депутата Говірко, повідомила: «Ну, то наші хороші знайомі, от і все. Але він не є власником».
В архітектурній інспекції, повідомили: ще 7 жовтня під час позапланової перевірки зафіксували порушення і всі раніше видані декларації скасували.
«З виїздом на місце встановлено, що суб’єкт господарювання відсутній, тому ми скерували запити до прокуратури та міліції для встановлення замовника будівництва, місце знаходження його для притягнення його до відповідальності і зобов’язати у двотижневий термін привести об’єкт будівництва до попереднього стану», – розповів директор львівського департаменту архітектурно-будівельної інспекції Роман Желих.
Начальник міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко пригадує, що в день, коли вибивали двері, у робітників не було жодних документів – ані ліцензії, ані дозволу на початок ремонтних робіт. «Ті роботи почались в суботу (15 листопада, - ред.). Незаконні роботи завжди робляться у вихідні. То була субота, я була на об’єкті, побачила, що робиться, і викликала наряд міліції, оскільки ті, хто працювали на об’єкті, відразу втекли. Міліція їх не встигла затримати», – зазначила вона.
До того ж архітектор, з яким співпрацює забудовник, також працює незаконно. Скільки разів приміщення перепродували та хто відповідатиме за варварство над пам’яткою архітектури, мав би з’ясувати суд і посадовці, які декларують себе охоронцями Львова.