У центрі Львова відновлять фасад школи, де вчився Богдан Хмельницький

17:37, 22 серпня 2013

У Львові розпочинають реставрацію фасаду школи №62, що на вул. Театральній, 15. Роботи з реставрації фасаду триватимуть до 30 листопада. У школі також буде відновлено 40 вікон, балконний портал та в’їзні ворота. Загальна вартість робіт становитиме близько 1 млн грн. Частину коштів профінансує GIZ (60%), а решту візьме на себе ЛМР (40%).

«Ми вже дуже давно планували, окрім маленьких реставраційних заходів, вікон, брам і балконів, також реставрувати більший об’єкт і повністю реставрувати фасад. Львівська міська рада запропонувала нам розглянути саме цей об’єкт», – сказав експерт з реставрації GIZ Крістоф Юнґганс.

За його словами, це часто відвідуване місце і багато людей побачить як правильно відреставрувати фасад. «Важливим є те, що діти, що вчаться тут, на власній школі зможуть побачити і навчитися, що таке обачне оновлення міста. І перекажуть це своїм батькам. Ну, і це дуже важлива пам’ятка архітектури для Львова».

«Ми беремо старі вікна, що прослужили вже 120 років і їх повністю реставруємо. Після реставрації вони ще 100 років будуть служити. Це ремонт у початковій школі і також будуть зроблені вікна на фасадній стороні 62-ї школи. Це дуже важливо, бо оця площа перед церквою святих Петра і Павла, вона буде мати зовсім інший вигляд. Ця школа цінна для Львова і України, бо тут навчався Богдан Хмельницький», – розповів міський голова Андрій Садовий під час брифінгу щодо початку реставрації.

За словами мера, німецькі колеги, звертають особливу увагу на ті вікна, які реставруються. «Такі вікна і кріплення, які були у Львові, були в Австрії і в деяких частинах Німеччини. Це унікальні приклади».

Зараз проводиться підготовка договорів на виконання робіт з фірмою «Ренесанс».

Нагадаємо, що в рамках співпраці GIZ та ЛМР на палаці Любомирських у Львові відновили скульптури XVIII ст. А також у театрі Заньковецької відновили частину фасаду, вікон та дверей.

Довідка. Історія середньої школи №62 бере свій початок ще з ХIХ ст. Тоді, 1891 року, у приміщенні корпусу, в якому зараз навчаються початкові класи, на кошти міста було відкрито першу народну школу у Львові. 1 вересня 1944 року частину приміщення цього корпусу зайняло педучилище. У другій розмістилася школа, у якій викладання вперше проводили українською мовою (до цього мовою навчання була польська). Це була базова початкова школа для педучилища. Так тривало до кінця 1947-1948 років. Пізніше весь корпус зайняла середня школа №62.

У другому корпусі, який було передано школі 1986 року, тепер навчаються учні старших класів. З ХVII ст. тут була Єзуїтська колегія, фундатором якої був гетьман Станіслав Жолкевський. Тут навчався гетьман Богдан Хмельницький та Київський митрополит Петро Могила. Тепер це приміщення є архітектурною пам’яткою.

На сьогодні у 24 класах навчається 585 учнів.