«Свято весни» по-пластунськи. Українські скаути тренуються розпочати таборовий сезон. У травні вони традиційно збираються цілими осередками та виїжджають за місто. Підлітки розбивають табори, а різні команди змагають поміж собою за звання найкращого. Найважче цього року львівським пластунам. Їхнє «Свято весни» зібрало понад тисячу учасників.
Ще вчора – типові міські діти, а сьогодні вчаться давати собі раду за кількадесят кілометрів від батьків та комунальних вигод – поблизу Городка на аеродромі Цунів. Ночують в наметах, а їсти готують на вогнищі. Пластунка Картуся дає команду подругам, аби ті підкидали грубі дрова. «Треба щоби швидше вогонь горів, щоб ми швидше пішли обідати», – зазначила дівчинка.
Тут головне не перестаратись. Спалиш обід – голодним залишиться весь курінь. А це 20-30 людей. Точність та дисципліна важливі у всьому. Адже «Свято весни» – це суцільні змагання: від футболу до муштри. Щоб усі встигали за програмою, слідкує бунчужний Олег Литвин.
«В нас зараз є 32 курені, з якими ми робимо збірки, я доношу до курінних (лідер куреня, – авт.), а вони передають інформацію своїм куреням. Тож я збираю 30 людей, а вони передають інформацію в загальному майже тисячі людей», – пояснив таборову систему оповіщення Олег.
Найуспішніший курінь стане переможцем «Свята весни». А найбільше балів тут дають за табірництво. Кожна команда має оформити виділену їй територію згідно з конкретною темою. Цього року – це мультфільми. По табору знімальній групі Телеканалу новин «24» проводить екскурсію Павло з юнацького куреня ім. Степана Бандери.
«В нас тема "Ліло і Стіч", це такий мультик. І ми хотіли зробити все по-гавайському, в нас тут є пісок, ми спеціально його привезли зі собою, парасольки. На вході написано "Алоха" – це "привіт" по-гавайському. Ще в нас буде барна стійка, там будуть всякі коктейлі, та як на Гаваях, але тільки безалкогольні», – розповів Павло.
І все це з використанням спеціальної пластової техніки будівництва за допомогою линв та дерева. Пластунка Софія майструє вежу, зв’язуючи між собою окремі колоди. «Ми маємо зв'язати міцну браму, щоб вона не розвалилась і щоб витримала людей. Це називається перехресне в'язання, і воно дуже міцне, якщо ми добре затягнемо і зробимо все, як має бути», – пояснила Софія.
Втім, тут головне не перемогти, а набути досвіду. У червні пластуни та пластунки поїдуть на перші свої табори.