Він був присвячений міжнародній ініціативі тотальної заміни куріння іншими, менш шкідливими для здоров'я, способами задоволення нікотинової залежності.
Про це йдеться у статті інформаційного агенства «УНІАН» «Нікотинові війни».
«Бурхливий розвиток ринку електронних сигарет й інших аналогічних приладів, що дозволяють курцеві відмовитися від шкідливої для здоров'я звички вдихати дим тліючого з папером тютюну, змусило багатьох борців з курінням в останні роки переосмислити ситуацію і змінити вектор докладання зусиль», – пише автор матеріалу.
«Якщо зовсім відмовитися від нікотину не виходить, електронні сигарети – гідна альтернатива палінню, оскільки вони добре заміщають собою ритуал куріння і багато в чому його повторюють, позбавляючи курців від необхідності відчувати стрес, відмовляючись від звички», – розповідає представник НУО Consumer Advocates for Smoke-free Alternatives із США Брайан Картер.
Як зазначає автор матеріалу, забавний момент полягає в тому, що «люди, які раніше боролися з курінням у всьому світі, і вирішили тепер просувати альтернативи, як засіб для захисту громадського здоров'я та зниження медичних ризиків, пожинають плоди своєї роботи в попередні роки, і ... впираються в пролобійовані раніше ними ж заборони, що не дозволяють промотувати перехід на електронні сигарети в ім'я збереження здоров'я курців».
«Проблема в тому, що ми знаємо про те, що електронні сигарети менш шкідливі для здоров'я людини, ніж звичайні, і навіть можемо припускати, що зниження шкоди істотне, більше 50-60%, і, можливо, ще більше. Ми спостерігаємо поліпшення стану пацієнтів, які перейшли з звичайних сигарет на електронні.Ми впевнені, що для людей, які палять життєво важливо мати доступ до менш небезпечних продуктів, що, в кінцевому підсумку, веде до зниження смертності населення. Але через законодавчі обмеження, пов'язані з нікотином як таким, ми не можемо про це говорити на масову аудиторію, ми не можемо просувати або рекламувати для курців засоби, які замінять сигарети», – нарікає професор Джеррі Стимсон директор громадської організації Knowledge Action Change, фахівець з питань громадського здоров'я з Великобританії, координатор Глобального нікотинового форуму.
«І навіть без активного просування цигаркозамінної продукції, за останні роки близько 6,1 мільйона жителів ЄС кинули палити за допомогою електронних сигарет. Лікарі впевнені – якщо підійти до питання системно, людей, які відмовляться від тютюнового диму і, тим самим, знизять загрозу для власного здоров'я, стане в рази більше», – акцентує автор матеріалу.
Всесвітньо відомий антитютюновий активіст Клайв Бейтс застерігає від спроб зрегулювати ринок електронних сигарет. На його думку, уряди повинні ставити на першорядне місце зниження шкоди здоров'ю. «Суворий підхід до електронних сигарет і «снус» може в підсумку вилитися лише в збільшення конкурентоспроможності більш шкідливих звичайних сигарет», – говорить Бейтс.
Професор Марева Гловер з новозеландського Університету Мессі пропонує державам зосередиться не так на регулюванні електронних сигарет, а на більш важливих питаннях, таких як шкода від ожиріння, дорожніх аваріях або насильство.