Уряд Великобританії має намір реабілітувати тисячі британських підданих – гомосексуалів, засуджених в минулому відповідно до Акту про статеві злочини. Про це заявив у четвер, 20 жовтня, помічник парламентського статс-секретаря міністра юстиції Великобританії Сем Джііма, повідомило Deutsche Welle.
«Вкрай важливо, що ми реабілітуємо людей, які в минулому були засуджені за діяння сексуального характеру, однак за сьогоднішніми мірками не є винними», – сказав він.
Про необхідність відповідних поправок заговорили після того, як в 2013 році королева Великобританії Єлизавета II помилувала математика Алана Тюрінга. Вчений відомий тим, що у роки Другої світової війни розшифрував код «Енігми» – спеціального пристрою, який використовувався для шифровки радіограм в німецькому військово-морському флоті. 31 березня 1953 його засудили у Великобританії за гомосексуальність. Йому приписали гормональна терапія і ін’єкції естрогену. У червні 1954 року Алан Тюрінг наклав на себе руки, отруївшись ціанистим калієм.
Родичі Тюрінга в 2015 році звернулися з петицією до британських парламентарів з вимогою реабілітувати майже 49 тис. чоловіків, оголошених злочинцями за одностатеві сексуальні контакти.
Кримінальна відповідальність за гомосексуальність була скасована в Англії і в Уельсі в 1967 році після прийняття відповідних поправок парламентом Великобританії. Шотландія здійснила цей крок в 1980 році, а Північна Ірландія – у 1982.
Уряд Німеччини також планує представити аналогічний законопроект в жовтні 2016 року, повідомило AFP. У ФРН після 1945 року понад 50 тис. гомосексуалів піддалися судовому переслідуванню через свою сексуальну орієнтацію, багато хто з них були засуджені до тривалих термінів тюремного ув’язнення.
Міністр юстиції ФРН Хайко Маас повідомив, що планується не лише реабілітувати засуджених гомосексуалістів, алей виплатити їм компенсації. Він передбачає, що на такі компенсації буде виділено 30 млн євро.
Гомосексуальні стосунки між чоловіками були караними в Німецькій демократичній республіції до 1968 року, а в західній Німеччині – до 1969. При цьому повністю відповідний параграф був скасований лише в 1994 році.