З наближенням місцевих виборів посадовці місцевих органів місцевого самоврядування та депутати місцевих рад у вересні масово взялися за реалізацію соціальних та інфраструктурних проектів, що прямо чи опосередковано пов’язується з виборчим процесом. Про це йдеться у проміжному звіті громадянської мережі «Опора».
Найчастіше потенційні кандидати вдавалися до таких акції:
благоустрій прибудинкових територій та ремонт житлового фонду;
ремонт дорожньої інфраструктури та відновлення вуличного освітлення;
надання виборцям продуктових сертифікатів та проведення акцій знижених цін у закладах торгівлі;
надання обладнання освітнім, соціальним, комунальним закладам;
роздача товарів, цінних призів та матеріальних цінностей під час масових акцій;
надання виборцям медичних, юридичних та інших послуг;
проведення безкоштовних екскурсій для виборців або безкоштовних квитків у заклади культури;
встановлення дитячих та спортивних майданчиків.
«Як засвідчує досвід місцевих виборів 2010 року, відсутність розмежування посадової та передвиборчої активності осіб, які під час виборчого процесу займають посади в органах державної влади та органів місцевого самоврядування, формує серйозні ризики для конкурентності виборчого процесу та забезпечення принципу рівності можливостей для кандидатів», - заявили в «Опорі».
Спостерігачі зазначають, що позитивною практикою має стати перебування кандидатів, які є посадовими особами органів влади, у відпустці під час виборчого процесу. З одного боку, дана практика дозволить виборцям розмежувати поточну посадову діяльність та передвиборчу активність відповідних кандидатів. З іншого, публічно демонструватиме суспільству готовність кандидатів уникати зловживань адміністративними ресурсами на виборах.