У верхній палаті британського парламенту розпочалися дебати щодо Brexit

21:14, 20 лютого 2017

Верхня палата британського парламенту (Палата лордів) розпочала розгляд дискусійного законопроекту, який має дозволити прем’єр-міністрові Великої Британії Терезі Мей ввести у дію механізм виходу країни з Європейського союзу. Про це інформує «Радіо Свобода».

Дебати, які у Палаті лордів розпочалися 20 лютого, стануть наступними після затвердження раніше цього місяця відповідного законопроекту в нижній палаті британського парламенту, Палаті громад.

Консервативна партія і прем’єр-міністр Мей не мають більшості в Палаті лордів, тому не виключена можливість внесення поправок до законопроекту.

Очікується, що такою поправкою може стати норма, спрямована на надання громадянам ЄС у Великій Британії гарантованих прав після Brexit. Ще одна ймовірна поправка може стосуватися вимоги до парламенту провести голосування про остаточну угоду щодо Brexit.

Між тим, Тереза Мей заявила, що планує запустити статтю 50-ту Лісабонського договору до кінця березня. 50-та стаття договору ЄС передбачає 2 роки на переговори щодо умов припинення членства країни в організації ЄС.

Раніше повідомлялося, що на початку лютого уряд Великобританії опублікував план виходу країни з Європейського союзу. Документ отримав назву «Вихід Британії з ЄС і нове партнерство з ним».

Нагадаємо, 23 червня 2016 року у Великобританії відбувся референдум про вихід із Євросоюзу. Тоді Brexit підтримали 51,9% тих, хто проголосував. Умови процесу все ще не визначено, їх повинні встановити на переговорах між Лондоном і ЄС. Термін, за який сторони повинні домовитися, становить два роки з моменту офіційної заяви про вихід з ЄС. Очікується, що уряд країни офіційно оголосить про початок виходу з ЄС у березні цього року.