У будівлі Верховної Ради встановили додаткове рентген-обладнання для перевірки особистих речей народних депутатів.
Біля входу, куди заходять лише народні обранці, поставили стрічку для перевірки сумок депутатів, повідомила у середу, 21 березня, «Українська правда».
За словами охоронців, у середу народні депутати вже здавали зброю. Водночас охорона відмовляється говорити, хто і яку.
Як повідомляв ZAXID.NET, напередодні Верховна Рада ухвалила закон про порядок доступу до парламенту, який узаконює проходження народними депутатами через раму металошукачів. Відповідний документ вносить зміни до закону про держохорону органів державної влади та посадових осіб.
Вноситься правка, що до будівель, де працюють Верховна Рада, президент, Кабінет міністрів, а також де працюють інші органи державної влади України, щодо яких здійснюється державна охорона, не допускаються особи з холодною чи вогнепальною зброєю, крім осіб, які, відповідно до цього закону, здійснюють державну охорону відповідної будівлі.
Також не допускатимуться «особи з вибуховими речовинами, засобами підриву, боєприпасами всіх видів і зразків, навчальними або імітаційними боєприпасами, легкозаймистими рідинами чи займистими твердими речовинами, піротехнічними засобами».
Якщо народний депутат володіє зареєстрованою зброєю, він повинен залишати її в спеціальних сейфах, які будуть розміщені біля входів до зали парламенту.
Водночас, як свідчить статус ухваленого закону на сайті парламенту, документ ще не набув чинності, оскільки направлений на підпис президенту України.
Як відомо, 15 березня із народним депутатом Надією Савченко стався інцидент у сесійній залі Верховної Ради – за даними джерел, у неї знайшли три гранати і пістолет, і колеги вивели депутатку з приміщення.
Працівники державної охорони пояснили, що не знають, чи мала Савченко при собі зброю, оскільки, згідно з законодавством, не мають права оглядати речі нардепів. Водночас сама Савченко визнала, що була зі зброєю, та заявила, що зброю на засідання парламенту носять з собою дві третини народних депутатів.
Після цього нардепи висловили ініціативу щодо «роззброєння» народних обранців при відвідуванні Верховної Ради.